Na Uniwersytecie Otago opracowano aplikację, która może pomóc ludziom na całym świecie cierpiącym z powodu strachu przed lataniem, igłami, wysokością, pająkami, czy psami.
Korzystanie z urządzeń cyfrowych, takich jak smartfony, może pomóc poprawić zdolności zapamiętywania i zapobiegać popadaniu w lenistwo lub zapominalstwo.
Smartfon może wykrywać zmiany w sposobie chodzenia i informować noszącą urządzenie osobę, że wypiła zbyt dużo napojów wyskokowych.
Jak wynika z nowych badań, ci, którzy często zmagają się z bólem głowy, a nie korzystają ze smartfonów, zażywają mniej leków niż osoby z takim bólem, które używają wspomnianych urządzeń.
Jaką można dać odpowiedź na pytanie: czy jesteśmy gotowi na technologiczną rewolucję? Książka szwedzkiego psychiatry i autora wieloletnich badań nad internetem odkrywa tajemnice mózgu w zderzeniu z nowymi technologiami i daje konkretne wskazówki.
Jeśli chcesz, by twój umysł odpoczął, wycisz smartfon i odłóż go gdzieś dalej.
Ciągłe korzystanie ze smartfona może sprzyjać rozwojowi chorób kciuka, ostrzegają włoscy i hiszpańscy eksperci.
Inteligentny czujnik może wykryć raka żołądka „wąchając” Twój oddech. Rak żołądka jest jedną z pięciu najczęstszych przyczyn śmierci związanych z nowotworami w Europie. Istnieje niewiele wczesnych objawów wskazujących na tę chorobę, dlatego zwykle jest wykrywana dopiero w zaawansowanym stadium, kiedy terapia może być już nieefektywna.
Jeśli długo pracujesz, możesz nie tylko doczuwać znużenie czy wypalenie zawodowe, ale wręcz zachorować na depresję, ostrzegają psycholodzy. Szczególnie dotyczy to kobiet.
Uczeni wyjaśniają, jak korzystanie z komputerów, smartfonów i tabletów przed snem może wpłynąć na nasz opdpoczynek. Sztuczne światło emitowane przez ekrany wspomnianych urządzeń oddziałuje na białka znajdujące się w oku, które odgrywają istotną rolę w regulacji zegara biologicznego.
Jeśli twoje wnuki mrużą oczy z trudem odczytując numer autobusu z dalszej odległości lub siadają coraz bliżej przed ekranem telewizora, to znak, że mogą mieć problemy ze wzrokiem. Krótkowzroczność (miopia) często jest diagnozowana u dzieci w wieku szkolnym. Okazuje się, że ryzyko takich problemów ze wzrokiem można zmniejszyć dzięki podjęciu odpowiednich kroków - warto spędzać jak najwięcej czasu na zewnątrz i skłaniać wzrok do „pracy" na dużych odległościach.
Czy nam się to podoba, czy nie, dzieci marzą o wyjątkowym prezencie na komunię świętą. Trafiony prezent wcale nie musi być jednak drogi. Oto przewodnik po atrakcyjnych i przystępnych cenowo upominkach, z których ucieszy się każde dziecko.
Postęp technologii ułatwiających życie idzie w parze z rozwojem elektronicznej rozrywki. Jednak bez względu na to, czy tablet jest dla nas narzędziem pracy czy źródłem relaksu, to równie mocno angażuje nasz zmysł wzroku. Jak używać gadżetów technologicznych, aby zabezpieczyć swój wzrok?
Dlaczego ludzie nieustannie siedzą „z nosami w telefonach"? To może być uzależnienie, ale specyficzne... Tak chętnie i nadmiernie korzystamy ze smartfonów, bo potrzebujemy kontaktu z innymi ludźmi.
Zaczynamy z nim dzień i zasypiamy, mając go pod ręką. Smartfon jest pierwszą rzeczą, po którą ponad połowa Polaków sięga zaraz po przebudzeniu. Aż dwie trzecie z nas deklaruje, że ostatnie chwile przed zaśnięciem spędza także ze smartfonem. Co dziesiąty badany przyznał, że... śpi ze smartfonem w łóżku. Badanie dowodzi, że większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez tego urządzenia – ponad 40% badanych przyznaje, że zawróci do domu po zapomniany telefon, ryzykując spóźnienie do pracy.