Czasami problemem w pracy jest nie tylko syndrom poniedziałku. Poziom niezadowolenia pracowników może utrzymywać się dłużej niż tylko na początku tygodnia. Nowe badania Uniwersytetu Georgii wykazały, że pracodawcy powinni zacząć zwracać na to uwagę, ponieważ satysfakcja zatrudnionych zawiera kluczowe informacje ekonomiczne.
Tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii zdobyli: David Card „za empiryczny wkład w ekonomię pracy" oraz Joshua D. Angrist i Guido W. Imbens za metodologiczny wkład w analizę związków przyczynowych".
Bezrobocie w sierpniu wyniosło 5,8 proc. i było o 0,1 pkt proc. niższe niż w lipcu – szacuje resort rodziny, pracy i polityki społecznej. Spadek bezrobocia pomiędzy lipcem i sierpniem był również obserwowany we wcześniejszych latach.
W czerwcu liczba osób bezrobotnych osiągnęła rekordowy poziom poniżej miliona osób, osiągając wartość 969 tys. osób. Stopa bezrobocia rejestrowanego zmniejszyła się w czerwcu do 5,9 proc. z 6,1 proc w maju – wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jeszcze rok temu wynosiła 7 proc.
Teorii na temat pokolenia 50+, zwanego także pokoleniem Silver, jest całe mnóstwo, ale jak to z teoriami bywa – część z nich odbiega od rzeczywistości, opierając się głównie na stereotypach.
Stopa bezrobocia w kwietniu 2018 roku spadła o 0,3 pkt. proc.,do poziomu 6,3 procent – wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny. Spadek odnotowano we wszystkich województwach.
Polacy wciąż nie są zadowoleni z wysokości zarobków i szukają sposobów na poprawienie sytuacji materialnej. Aż 65 proc. polskich pracowników przyznaje, że główną motywacją do zmiany pracy są właśnie pieniądze – wynika z badania Pensjometr.pl od Monster Polska.
W rozpoczynającym się roku nadal będą występować problemy ze znalezieniem pracowników, a w coraz większej grupie zawodów obserwuje się duży napływ obcokrajowców. Ukazały się wyniki trzeciej edycji ogólnopolskiego badania Barometr zawodów, realizowanego na zlecenie MPiPS.
W grudniu 2017 roku stopa bezrobocia wyniosła 6,6 procent – podało ministerstwo pracy. To o 1,6 pkt. proc. mniej niż przed rokiem. W porównaniu z poprzednim miesiącem stopa bezrobocia wzrosła o 0,1 pkt. proc. To najlepszy wynik od 1991 roku.
W listopadzie stopa bezrobocia wyniosła 6,6 procent - podaje ministerstwo pracy. To o 1,6 pkt. proc. mniej niż przed rokiem. W porównaniu z poprzednim miesiącem stopa bezrobocia nie uległa zmianie. Tak niskiego bezrobocia nie było od stycznia 1991 roku.
Chcesz dostać podwyżkę? Dostaniesz ją ale w kolejnej pracy. Polska nie jest krajem gdzie tradycyjnie otrzymuje się podwyżkę co roku – zauważa Łukasz Komuda, ekspert Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Potwierdzają to także analizy rynku. Mimo spadku bezrobocia nasze pensje nie rosną aż tak szybko jak powinny.
Polska odnotowała w tym roku rekordowo niski poziom zaangażowania pracowników oraz historycznie najmniejsze zaangażowanie Polaków w pracę w stosunku do mieszkańców krajów europejskich. Aż 52% polskich pracowników nie czuje się zaangażowanych w wykonywaną pracę, a różnica pomiędzy Polską i Europą w tym zakresie osiągnęła rekordową wartość – 14%.
Stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 6,9%, o 1,4 pkt. proc. mniej niż przed rokiem i o 0,1 pkt. proc. mniej niż miesiąc temu – podał resort pracy. Tak niskiego wskaźnika bezrobocia nie odnotowano od 1991 roku. W porównaniu z wrześniem ubiegłego roku znacząco spadła liczba bezrobotnych.
Stopa bezrobocia rejestrowanego na koniec sierpnia 2017 r. wyniosła w kraju 7,0 procent – podał Główny Urząd Statystyczny. W stosunku do sierpnia ubiegłego roku odnotowano spadek stopy bezrobocia o 1,4 punktów procentowych.
Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła wg szacunków ministerstwa rodziny 7,1%, czyli tyle samo, co miesiąc wcześniej. W porównaniu do ubiegłego roku zmniejszyła się o 1,3 pkt. proc. Najniższa stopa bezrobocia utrzymuje się w województwie wielkopolskim, najwyższa w województwie warmińsko-mazurskim.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni