Zamknij oczy i pomyśl o kimś, kto cię skrzywdził. Wyrzuć z siebie cały ból, rozgoryczenie i złość, którą czujesz do swego krzywdziciela. Wrzyj ze wściekłości, wrzeszcz, delektuj się gniewem. Poczuj jak łomocze ci serce, gotuje się krew, a twoje myśli podążają w najmroczniejsze strony.
Ponad 50 proc. ankietowanych Polaków sięga do korzeni, chce wiedzieć jak wyglądało życie ich dziadków czy pradziadków. Osiem lat temu takie zainteresowanie deklarowało 41 proc. respondentów.
Czasem stajesz przed nie lada wyzwaniem – musisz zorganizować oficjalne przyjęcie, koktajl party lub spontaniczne spotkanie z przyjaciółką. Piękna porcelana i dodatki to nie wszystko – wyjątkowy klimat stworzysz dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu światła.
Patetyczne chwile zdarzają się w naszym życiu rzadko i pewnie dlatego darzymy je estymą i z ogromną tkliwością wracamy do nich we wspomnieniach. Jednocześnie pamięć o podniosłych sytuacjach wyznacza niejako bieg naszej codzienności: uczucia, emocje, wartości towarzyszące niezwykłym chwilom stanowią fundament, na którym kształtujemy swoją powszedniość. O tym jest książka „Siła codzienności” Marzanny Graff- Oszczepalińskiej.
Nerwicami (lub: neurozami) określa się zespół zaburzeń psychicznych o rozmaitej symptomatyce. Zaburzenia nerwicowe stanowią zespoły dysfunkcji narządów, psychogennych zaburzeń emocjonalnych, nieprawidłowości procesów psychicznych oraz patologicznych zachowań, które pojawiają się w tym samym czasie i są ze sobą powiązane.
Jak wynika z sondażu opublikowanego przez CBOS przed Dniem babci i Dziadka, najczęściej jesteśmy wdzięczni rodzicom swych rodziców za: poczucie, że nas kochają, wiarę, zasady moralne oraz obowiązkowość i pracowitość.
Jak znaleźć idealnego partnera? Nic prostszego, wystarczy sprawdzić, czy potencjalny towarzysz życia ma odpowiednie DNA... Taką oryginalną usługę od niedawna oferuje firma Scientific Match (Naukowy Swat).
W Niemczech istnieje już telewizja dotycząca małżeństwa, seksu, czy urodzin. Nadszedł czas na pokazanie śmierci i mody pogrzebowej, wkrótce – za pośrednictwem telewizji o nazwie Etos TV - niemieccy widzowie będą mogli obejrzeć programy dotyczące cmentarzy, trendów pogrzebowych oraz ocenić najnowsze modele trumien.
Z porównania badania TNS OBOP dla Centrum Myśli Jana Pawła II z sondażami CBOS, które zostało przeprowadzone przez "Rzeczpospolitą" wynika, że Polacy coraz rzadziej uważają pracę za najistotniejszą wartość w życiu. Dla rodaków nadrzędną sprawą jest rodzina (88 procent) i ich pociechy (74 procent), a także czas wolny.
Zgodnie z nową ustawą wprowadzoną w Indiach obywatelom tego kraju, którzy zaniedbują starzejących się rodziców, grozi kara do trzech miesięcy więzienia. Od wyroku nie będzie można się odwoływać – informuje Gazeta Wyborcza.
Wielu z nas kojarzy Święta Bożego Narodzenia z rodzinnymi spotkaniami, śpiewaniem kolęd, czasem relaksu i odprężenia, niestety dla niemałej grupy ludzi Gwiazdka oznacza też nadmiar obowiązków i inne, uciążliwe zadania. Przygotowania do Świąt mogą przyprawiać o dreszcz niepokoju.
Jak pisze Kathleen Megan na łamach Washington Post, dla rodziców, którzy od niedawna mieszkają samotnie, Święta stanowią długo oczekiwaną możliwość spędzenia czasu z dziećmi. Jednakże, dłuższe odwiedziny latorośli mogą być męczące dla osób, które zdążyły przyzwyczaić się do nowego rytmu dnia, większej swobody, a jednocześnie odzwyczaić się od pewnych denerwujących zachowań swych dorosłych pociech.
Do gabinetu lekarskiego puka uśmiechnięta staruszka, wita się krótkim „dzień dobry”, pyta czy może wejść i czeka na odpowiedź pani doktor. Ta ostatnia jest jednak pochłonięta wypełnianiem dokumentów i reaguje po chwili- protekcjonalnym tonem rzuca niedbale w stronę pacjentki: „niech się rozbierze i położy”. Choć seniorka wyraża zdziwienie „komendą” wypowiedzianą w trzeciej osobie, lekarka powtarza swą „mantrę” ostrym tonem: „niech się rozbierze i położy!”. Starsza pani nie zamierza jednak spełnić rozkazu, odpowiada niczym zbuntowana nastolatka: „niech się pocałuje w dupę”. Oto początkowa scena filmu „Pora umierać”, stanowi ona zarazem doskonały jego zwiastun, jak że cały obraz prezentuje – wbrew stereotypom – osobę starszą jako człowieka walczącego o swą godność, a zarazem pogodnego i energicznego.
Rozwód okazuje się być destrukcyjny nie tylko dla rodzin i przyjaciół par, które postanowiły się rozstać, ale także dla... środowiska naturalnego. Naukowcy z Uniwersytetu w Michigan w tygodniku „Proceedings of the National Academy of Sciences” opublikowali artykuł, z którego wynika, że rozwody mają wpływ na wzrost zanieczyszczenia na świecie.
W ostatnim czasie różne tradycje ulegają modyfikacjom dzięki możliwościom technicznym, nowe technologie szybko stają się dostępne dla ogółu społeczeństwa, a ludzie chętnie z nich korzystają. Podobnie dzieje się z przesyłaniem życzeń świątecznych, w zapomnienie odchodzą kartki pocztowe, obecnie najpopularniejsze są SMS-y. Jak pisze „Metro”, liczba świątecznych wiadomości przesłanych z naszych telefonów komórkowych przekroczy miliard.
Zakażenie bakterią H. Pylori może mieć związek z rozwojem choroby Parkinsona