61- letni Ron Wood, gitarzysta the Rolling Stones romansuje z młodszą o – bagatela – 43 lata dziewczyną, informuje Daily Telegraph.
Latem szpitale wypełniają się ludźmi w sędziwym wieku, bo rodziny, które opiekują się nimi w ciągu roku, wyjeżdżają na urlop – informuje Dziennik.
Większość z nas wie, że posiadanie prawdziwych przyjaciół wzbogaca życie, teraz jednak do zawierania przyjaźni zachęcają także wyniki badań naukowych – okazało się, że dzięki pielęgnowaniu przyjaźni przedłużamy sobie życie.
To prawdziwy rekord, 70-letnie kobieta z Muzaffarnagar w Indiach urodziła bliźniaki.
Pozostawanie zdrowym w wieku pięćdziesięciu kilku lat w dużym stopniu zależy od nas samych. Poczucie wyobcowania, utrata energii, kłopoty z pamięcią mogą stanowić oznaki procesu starzenia się. Nie muszą być jednak nieodwracalnymi symptomami dojrzałego wieku, istnieją sposoby na zachowanie młodości, jednym z nich jest – jak pisze William Keyser na 55-alive.com – poprowadzenie własnego biznesu.
Współczesne polskie rodziny dotyka wiele niepokojących zjawisk i przeobrażeń. Wyraża się to m.in. w istotnym wzroście wskaźnika rozwodów i separacji, zwiększonej liczbie rodziców samotnie wychowujących dzieci, opóźnianiu decyzji matrymonialnych, wstrzymywaniu się od prokreacji lub całkowitej rezygnacji z posiadania dzieci, wzroście liczby jednoosobowych gospodarstw domowych czy też coraz większej popularności związków nieformalnych. Mimo to – jak wynika z najnowszych badań CBOS – dla Polaków ta podstawowa komórka życia społecznego ma wciąż ogromne znaczenie.
Nie mają domu, ani swojego miejsca na ziemi. Nie chodzą do szkoły, a każdego dnia muszą walczyć o życie. Kilkadziesiąt milionów nie może powrócić do domu z powodu prześladowań, dyskryminacji i konfliktów zbrojnych. Dzieci – uchodźcy.
Członkowie drzewa genealogicznego odwróceni tyłem do jego twórców – to pomysł na kampanię brazylijskiej organizacji Bezerra de Menezes. Stowarzyszenie chce zwrócić uwagę społeczeństwa na ważny problem – alienację osób starszych, brak zainteresowania nestorami rodów ze strony członków rodzin.
Geny mogą decydować o tym, czy dana osoba jest religijna, wynika z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych. Efekty wychowania w określonej wierze zaś mogą z czasem blaknąć.
Ostatnie obrady sesji plenarnej Papieskiej Rady ds. Rodziny poświęcone zostały roli dziadków w rodzinie. W zgromadzeniu wzięło udział ponad 300 osób. Jak zaznaczył ksiądz Grzegorz Kaszak, sekretarz dykasterii (urzędu administracyjnego Kościoła katolickiego), „temat spotkania wybrał Benedykt XVI, który o roli dziadków mówił już podczas Światowego Spotkania Rodzin w Walencji”.
Jak wynika z sondażu CBOS, małżeństwo osobom żyjącym w konkubinacie poleca 41% respondentów, niemal co piąty Polak (19%) sądzi, że partnerzy bezwzględnie powinni zalegalizować związek, 33% badanych zaś uznaje, iż jeśli para się kocha, nie jest istotnym, czy jest po ślubie, czy nie. Ogólnie rzecz biorąc, poglądy Polaków liberalizują się, najbardziej konserwatywne pozostają jednak osoby starsze.
Menopauza okazuje się być strategią natury mającą zagwarantować ludziom dobrą kooperację w wychowaniu nowego pokolenia i zapobiec konfliktom między teściowymi a synowymi, pisze telegraph.co.uk.
Helen Mirren omówiła wstąpienia do Brytyjskiego Instytutu Kobiet (Women's Institute – WI), ponieważ nigdy nie chciała mieć dzieci – informuje pr-inside. com.
Czy Polacy są skoncentrowani na przyjemnościach? Czy ważna jest dla nich tradycja? Czy są skłonni podejmować ryzyko i zmienić raz obraną drogę? Czy są pewni siebie i lubią wyzwania? O tym, jakie podejście do życia mają nasi rodacy dowiedzieć się można z wyników tegorocznej, ósmej już, edycji badania European Trusted Brands 2008.
Nie zawsze ci, którzy mieszkają najbliżej, są jednocześnie najbliżsi pod względem duchowym. Większość Polaków ma poczucie terytorialnej bliskości z mieszkającymi osobno innymi członkami swojej najbliższej rodziny. Co piąty twierdzi, że jego rodzina jest rozproszona po Polsce, a co czternasty – że po świecie. Jeden na stu ankietowanych przyznaje, że nie ma żadnej rodziny.
Zakażenie bakterią H. Pylori może mieć związek z rozwojem choroby Parkinsona