Już trzydzieści minut ćwiczeń dziennie pięć razy w tygodniu może poprawić nastrój, jakość snu, możliwości umysłu, zdolność koncentracji, wreszcie - poczucie szczęścia. Tymczasem na całym świecie zarówno starsi, jak i młodsi, stają się coraz mniej aktywni...
Jak pomóc dobrym bakteriom jelitowym? Warto optować za pełnoziarnistymi płatkami, warzywami oraz kawą.
Ludzie po czterdziestce, którzy mają nadwagę w większym stopniu narażeni są na chorobę Alzheimera. Badania przeprowadziła Amerykańska Akademia Neurologów w San Diego.
Szybki marsz co najmniej 150 minut w tygodniu, jak również chodzenie po schodach i częste wstawanie z krzesła lub sofy, pomoże uchronić się przed cukrzycą. Kluczem do zapobiegania choroby jest ograniczenie siedzącego trybu życia.
Cierpiące na astmę starsze osoby, które zmagają się ponadto z otyłością, mają osłabione możliwości kontrolowania choroby.
Dieta kojarzy się z odchudzaniem, a dietetyk - ze specjalistą od odchudzania. Czy na pewno tylko taka jest jego rola? Dieta to z greckiego sposób odżywiania się, a dietetyk to specjalista od odżywiania się. Gdybyśmy czasem go posłuchali, nasze życie mogłoby wyglądać zupełnie inaczej.
Wyrażenie "trzeba to przejść" jest zwykle związane z jakąś nieprzyjemną, acz czekającą wielu z nas sytuacją życiową. Okazuje się, że ma także literalne zastosowanie w przypadku problemów ze stawami.
Ćwiczenia, szczególnie gdy wykonywane są o określonych porach dnia, ograniczają apetyt. Jak wynika z badań opublikowanych w „Medicine and Science in Sports and Exercise", mózg inaczej reaguje na jedzenie, jeśli rankiem wykona się trening.
Bezdyskusyjnie miłość ma istotny wpływ na sposób funkcjonowania. Nie chodzi jedynie o oglądanie świata przez „różowe okulary", ale wpływ na organizm. Niestety może mieć pewne negatywne konsekwencje, takie jak przyrost masy ciała po ślubie lub w długoletnim związku.
Cynamon, jedna z najstarszych przypraw, od wieków jest stosowany zarówno w kulinariach, jak i lecznictwie. Teraz okazało się, że wśród jego zalet jest ochrona przed cukrzycą.
Osoby, które jedzą wczesne obiady, zwykle tracą na wadze więcej niż ludzie przekładający ten posiłek na późniejsze godziny.
Ponieważ w wielu krajach rośnie liczba osób otyłych, wzrasta zachorowalność na dolegliwości związane z nadmierną wagą, takie jak cukrzyca typu 2 i problemy sercowo-naczyniowe. W odpowiedzi na tak zwaną „epidemię otyłości" wielu lekarzy apeluje o poprawę stanu zdrowia poprzez stosowanie odpowiedniej diety i ćwiczeń. Okazuje się jednak, że kobietom trudniej jest walczyć z niechcianymi kilogramami.
Dotychczas słodkie napoje w wersji light głównie były uważane za niebezpieczne dla zdrowia ze względu na zawartość aspartamu, związku uważanego przez wiele osób za sprzyjający rozlicznym chorobom. Według ostatnich badań przeprowadzonych w USA, napoje te mogą być również zagrożeniem dla naszego zdrowia psychicznego, ponieważ ich regularne spożywanie znacznie ma zwiększać ryzyko depresji.
Na zlecenie jednej z amerykańskich firm opracowano wynalazek, który ma stanowić alternatywę dla leczenia otyłości poprzez inwazyjne zabiegi chirurgiczne.
Zakłócenie snu może powodować niski poziom energii w ciągu dnia. Według uczonych z Uniwersytetu w Kalifornii podobny mechanizm dotyczy diety.
Zakażenie bakterią H. Pylori może mieć związek z rozwojem choroby Parkinsona