Eksperci alarmują, że otyłość jest coraz powszechniejszym problemem i coraz więcej ludzi - biorąc sobie do serca apele lekarzy - podejmuje wysiłek odchudzania. Proces utraty na wadze jest jednak znacznym wyzwaniem i sprzyja objawom depresji, wynika z nowych badań.
Zaledwie pięciu minut biegu dziennie może istotnie obniżyć ryzyko przedwczesnej śmierci, wynika z nowych badań.
Gdy następnym razem zechcesz coś przekąsić, zapytaj się, czy naprawdę jesteś głodny/a. Okazuje się, że ocena tego wcale nie jest taka prosta...
Kobiety z nadwagą i otyłe są narażone na częste, nawet codzienne zniewagi i upokorzenia ze strony nieznajomych, rodziny i przyjaciół.
Utrata wagi nie tylko korzystnie wpłynie na ogólny zdrowia kobiet, ale również pomaga osłabić uderzenia gorąca dokuczające podczas menopauzy.
Chrapanie to problem zdrowotny, który wciąż postrzega się w naszym kraju z przymrużeniem oka. Tymczasem to groźna przypadłość, która jest problemem nie tylko samego śpiącego, ale też i domowników. Choroby tej nie można lekceważyć - jej współwystępowanie z bezdechem sennym może prowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem. W jaki sposób leczy się najcięższe przypadki tej przypadłości?
Nowe badanie łączy powszechną bakterię Helicobacter pylori w żołądku z problemem otyłości.
Nowe badania wskazują nieznane wcześniej czynniki, które przyczyniają się do problemów z wagą. Wśród faktorów wpływających na nadwagę i otyłość wymienia się m. in. ekspozycję na światło w nocy i niedostatek snu. Co więcej, jak wynika z badań, które zostaną przedstawione na Europejskim Kongresie Otyłości w Bułgarii, nadmiar białego pieczywa w diecie to jeden z możliwych powodów tycia.
„Starość nie radość", słyszymy zewsząd, bo jesień życia wiąże się z rozmaitymi charakterystycznymi dla niej problemami. A jednak da się zobaczyć starszy wiek w innym świetle. Starzenie się ma swoje zalety - zobacz jakie.
Słodkie napoje stały się bardzo popularne. Sięgają po nie zarówno młodsi, jak i starsi. Tymczasem zawierają tyle cukru, że mogą zniweczyć efekty najbardziej restrykcyjnej diety. Nie tylko - przyczyniają się też do intensyfikacji problemów z wagą.
Weightism to forma dyskryminacji skierowana wobec osób chorych na nadwagę i otyłość, bez względu na ich wiek, płeć, rasę, pochodzenie, poziom wykształcenia, zawód, pozycję społeczną, wyznawaną religię i kulturę, z której się wywodzą.
Powód „epidemii" otyłości jest banalny - po prostu za dużo jemy. Nie jest to zatem jedynie problem jakości tego, co sobie serwujemy, ale jednocześnie kwestia nadmiaru jedzonych produktów.
Aż 46 proc. kobiet i 64 proc. mężczyzn w Polsce choruje na nadwagę i otyłość. To największa i najbardziej wykluczona grupa społeczna, która na co dzień spotyka się z powszechną i co gorsza publicznie akceptowaną dyskryminacją. Chorzy są bezkarnie obrzucani wyzwiskami, obrażani, traktowani jako gorsi przez lekarzy i pracodawców. Z okazji przypadającego 22 maja Europejskiego Dnia Walki z Otyłością, Magdalena Gajda, Społeczny Rzecznik Praw Osób Chorych na Otyłość i Prezes Fundacji Osób Chorych na Otyłość OD-WAGA apeluje - Otyłość to choroba. Chorzy na nadwagę i otyłość zasługują na szacunek innych ludzi i wsparcie instytucjonalne.
Dobrze wychowani, uprzejmi ludzi są dobrze postrzegani. I obecnie raczej narzeka się na ich niedostatek wołając o tempora, o mores! (łac. „co za czasy, co za obyczaje!) niż wskazuje na obfitość osób o dobrych manierach. Okazuje się jednak, że pobudki zdrowotne mogą powstrzymywać przed zbytnią grzecznością...
Wielu ludzi deklaruje, że chcieliby schudnąć, ale trudno im się do tego zabrać, bo proces utraty na wadze kojarzy się ze znacznym wysiłkiem fizycznym i wieloma wyrzeczeniami. Trzeba przyznać, że jeśli chce się mieć wzorcową sylwetkę, w istocie trzeba poświęcić na jej wyrzeźbienie wiele czasu i włożyć niemały trud, ale w przypadku, gdy po prostu chcemy pozbyć się nadmiaru kilogramów, koszt nie musi być tak wysoki. Zastosuj poniższe wskazówki, a zauważysz spadek wagi.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni