W sam raz na Boże Narodzenie nowe badania pokazują, że picie wina nie powoduje niestrawności. Jeśli ktoś cierpi z powodu wzdęć lub zgagi, bądź bólu brzucha po jedzeniu, to prawdopodobnie dlatego, że zjadł za dużo lub za szybko.
Cztery kluczowe zmiany w stylu prowadzenia naszej codzienności mogą przedłużyć życie, wynika z badań opublikowanych w magazynie PloS Medicine.
Kobiety, które piją jedną lub więcej szklanek słodkich napojów, bądź soku pomarańczowego dziennie, są bardziej narażone na rozwój dny moczanowej.
Długość życia się zwiększa, więc mówi się, że obecna sześćdziesiątka jest jak skończenie niegdyś pół wieku. Na pewno mamy większe możliwości, do dyspozycji nowe technologie, rozwiniętą medycynę (także estetyczną...) i specjalistyczne kosmetyki, których producenci zapewniają, że zatrzymują czas... Statystycznie rzecz ujmując możemy liczyć na dłuższe życie, warto więc minimalizować niedogodności związane z zaawansowanym wiekiem, bo nasze zdrowie i samopoczucie, bez względu na zewnętrzne perspektywy, w dużej mierze zależy od nas samych.
Brak popędu płciowego jest nierzadki u mężczyzn. Mimo, że niektórzy mężczyźni uznają, że ich zainteresowanie seksem maleje wraz z wiekiem, eksperci ostrzegają, że niekoniecznie powinniśmy za ten stan rzeczy winić upływający czas.
Większość dorosłych Polaków pije alkohol. Abstynentami są nieliczni, jednak w ciągu ostatnich lat ich liczba wzrasta. Najpopularniejszym napojem alkoholowym jest piwo, spada natomiast popularność wódki - wynika zbadania CBOS. Spożywanie alkoholu, jak również to, jaki jego rodzaj i jak często się pije, zależy głównie od płci i wieku. Najwięcej pijących alkohol jest wśród najmłodszych, seniorzy piją najmniej. Abstynencję najczęściej deklarują starsze panie.
Już dwa drinki z wódką wystarczą, by spowolnić reakcje u osób starszych, wynika z badań.
Parę filiżanek kawy dziennie przez okres kilku lat o połowę zmniejsza ryzyko dny moczanowej u kobiet po menopauzie, informują bostońscy uczeni
Zgaga to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Objawia się pieczeniem, bądź bólem z przełyku spowodowanym przez cofanie się soku żołądkowego z żołądka do przełyku. Tymczasem odpowiednie odżywianie się może złagodzić problem.
Ponad 3,5 promila alkoholu we krwi miała 50-letnia mieszkanka Olsztyna, która opiekowała się dwiema wnuczkami. Kobieta zajmowała się dwiema dziewczynkami: 4- i 6-letnią. Dziećmi po interwencji policjantów zajęła się matka, która wcześniej zostawiła dziewczynki pod opieką babci.
Z najnowszych statystyk, które zostały opublikowane w bazie danych Światowej Organizacji Zdrowia, wynika, że wskaźnik występowania raka piersi u kobiet z Wielkiej Brytanii jest ponad cztery razy wyższy niż wśród pań ze Wschodniej Afryki.
Pusty żołądek, nawet u osób zdrowych, jest wyjątkowo wrażliwy. Jakich napojów należy unikać, by nie podrażnić jego błony śluzowej i nie dopuścić do powstawania groźnych chorób?
Badania opublikowane w "American Journal of Clinical Nutrition łączą zażywanie preparatów multiwitaminowych przez starsze kobiety z wyższym ryzykiem raka piersi.
Znudzenie może stanowić przyczynę przedwczesnej śmierci, ostrzegają brytyjscy naukowcy. Okazuje się, że ci, którzy narzekają na brak interesujących zajęć, częściej umierają z powodu chorób serca lub udarów mózgu w porównaniu do osób cieszących się życiem.
Badania wykazały, że spożywanie alkoholu ma wpływ na zwiększenie ryzyka zachorowania na AMD u starszych kobiet. Ponadto, okazało się, że u pań po osiemdziesiątce, które palą lub paliły papierosy, prawdopodobieństwo wystąpienia choroby było wyższe niż u młodszych kobiet, które nigdy nie paliły.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni