Porady - pytania i odpowiedzi

2011-09-27 11:37 autor: elzbietab44

10 441 odsłon

Potrzebuję szybkiej porady dot. Ubezpieczeń i odpowiedzialności Spółdzielni Mieszkaniowych.

W piątek z powodu awarii reduktora zaworu zalało  moje mieszkanie i dwa mieszkania  poniżej. Jestem ubezpieczona w PZU a moja Sp. Mieszk. w Filarze. Sp.Mieszkaniowa nie chce wziąść winy na siebie bo przeprowadzałam  remont i reduktor zepsuł się z powodu ruszania instalacji. Instalacja była ruszana ale przed zaworami. Nie znam się na tych zagadnieniach  a nie chcę być winna  niesłusznie . PZU uważa że winna Sp. i tak chodzę od Sp. do PZU.P roszę o szybką poradę. E.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-09-27 15:15 autor odpowiedzi: elzbietab44

  Cytuję treść "Umowa standartowa.Ruchomości domowe wraz ze stałymi  elementami mieszkania od kradzieży z włamaniem,rabunku,zalania,ognia i pozostałych zdarzeń losowych oraz odpowiedzialności cywilnej ubezpieczającego"

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-10-17 14:53 autor odpowiedzi: bodzio2

  W każdej umowie nawet tej spóldzielczej z ubezpieczycielem jest szczególowo napisane czego dotyczy,i jesli jest tam napisane też że od zalania,to Ubezpieczyciel łaski nie robi musi podjąc likwidację szkody jeśli jest innaczej to poprostu idz do adwokata i domagaj się od PZU zapłaty za ponieśione szkody sądownie.Jesli już poniosłaś jakies wydatki to dobrze by było abyś miała rachunki.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania