Porady - pytania i odpowiedzi

2020-03-17 12:10 autor: bliźniak49

4 104 odsłon

Błagam o pomoc psychologa!

Moja wnuczka ma prawie 19lat. Zakochała się w 17-latku. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie jego ironiczne zachowanie. On decyduje o całym jej życiu .  Najgorsze jest to że jej ojciec załacił za kurs prawa jazdy a on jej zabronił chodzić, pieniądze przepadły. Do szkoły nie chodzi tylko wagaruje bo nie ma zdawać matury na jego życzenie. Próbną maturę nie zdała. A ostatnio zabrał ją do siebie i po prostu więzi w mieszkaniu jego rodziców. Jego matka boi się go więc na wszystko się godzi. Próbował podciąć sobie żyły, gdy ona nie spełniła jego żądzy. Chłopak też jest na utrzymaniu  rodziców . Do szkoły nie chodzi bo ciągle ją kontroluje na komórce.  Moim zdaniem ten młodzieniec jest psychicznie chory. Ale to sprawa jego rodziców. Chciałabym aby wnuczka wróciła do szkoły. Wiem jest pełnoletnia i sama za siebie odpowiada, rozumiem!
Czy jest jakieś prawo aby np. ją ubezwłasnowolnić na jakiś okres, aby rodzice mogli decydować o jej szkole.
Czy może zgłosić na policje szantaż, mobbing, lub przetrzymywanie bezprawne?Proszę poradzcie co w tej sytuacji robić.!!!!babcia.

Pytanie zaktualizowano 2020-04-06 07:45

Przepraszam, ale wpis już nieaktualny. Nie umiem go usunąć!.

[ porady z tej kategorii ]

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawa pacjenta

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania