Porady - pytania i odpowiedzi

2016-04-01 11:52 autor: Vika

8 209 odsłon

Czy przysługuje mi refundacja leku o nazwie PROLIA ?

Witam.Mam prośbę; jak interpretować Komunikat Min.Zdrowia w sprawie refundacji leku na osteoporozę -PROLIA.Lekarz chce mi przepisać ten b.drogi lek ,ale na 100%, ''bo nie mam złamania''....Wszystkie inne warunki spełniam;wiek,nietolerancję bifosfonianów , wręcz pogorszenie stanu zdrowia po nich.Ubytek masy kostnej b.poważny /T  -SCORE  -5,2///,choroby  żoładka i jelit. We wskazaniach refundacyjnych wszystkie wymogi są odzielone przecinkiem,więc lekarz sugeruje się tym, że musze je wszystkie spełniać. W Komunikacie M.Z. natomiast,wszystko podane jest w punktach. Co najmniej 3 punkty mają odniesienie do mnie,dlatego uważam że powinnam otrzymać lek PROLIA ze zniżką .
Bardzo prosze o radę ,gdzie ewent.szukać pomocy,gdzie interweniować aby przepisano mi ten lek ze zniżką,   
Ponadto,czy w tak zaawansowanym stadium choroby,nie powinien lekarz skierować mnie na leczenie i rechabilitację do szpitala?
Z gory dziękuję za poradę i pozdrawiam.

[ porady z tej kategorii ]

Zobacz także

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawa pacjenta

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania