Porady - pytania i odpowiedzi

2014-01-14 18:27 autor: Eska1954

5 042 odsłon

Ślub,czy życie w wolnym związku

Czy seniorzy powinni legalizować swoje drugie związki?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-01-14 18:32 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Nic nie stoi na przeszkodzie jeżeli oboje są państwo tego zdania. TO KWESTIA WEWNĘTRZNYCH PRZEKONAŃ. jEŚLI UWAŻACIE, ŻE ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI POZWOLI WAM NA BYCIE SZCZĘŚLIWYM TO ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA. Jeżeli nie czujecie potrzeby - to tego nie róbcie. ależy też od Waszej wiary. Pożycie małżeńskie wg religi jest dozwolone, natomiast jeśli nie jesteście małżeństwem popełniacie grzech. Punkt widzenia zależy od przekonań społecznych, religijnych. Bez względu na WSZYSTKO ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO I DUŻO MIŁOŚCI.

  Oceń odpowiedź 0 12

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-14 18:32 autor odpowiedzi: loczek855

  Odpowiedźjest dobrowolna dla każdego, nie kazdy ma ochotę wejść ponownie w związek lub wiązać się na całe życie . każdy decydujeo sobie i neich tak zostanie:) . Ślub ma plus łątwiej w małżeństwie załatwić papierki,natomiast realnie i duchowo pozbawianas tego entuzjazmu sprzed śłubu- bo jużmamy co chcieliśmy i neima oco więcej walczyć pozostaje tylko spłodzić urocze dzieci i staćsięwłasnymi rodzicami

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-14 22:22 autor odpowiedzi: Guapa

  Myślę, że to zależy przede wszystkim od okoliczności. 

  Młodzi, zakładający rodzinę, na dorobku itd. to jest dużo łatwiej i bezpieczniej dla wszystkich z "formalnym dokumentem".

  My w wieku 67/78, po bardzo długich związkach małżeńskich, żałobie po przegranej walce z rakiem, na którego chorowali nasi towarzysze życia nie tęsknimy za entuzjazmem sprzed ślubu :-). Oczywiście cieszymy się każdym dniem, staramy się wypełnić dni różnymi atrakcjami, dużo podróżujemy i właściwie żyjemy jak małżeństwo ale bez udokumentowania, co skomplikowałoby znacznie nasze sprawy majątkowe. 

  Mamy dorosłe, nawet bardzo dorosłe 50 i 47 lat dzieci i dorosłe wnuki.

  Doszliśmy do porozumienia, że ślub nie jest nam potrzebny, unikniemy w ten sposób sporo rożnych zapisów, testamentów co oczywiście jest związane z dodatkowymi kosztami.

  a więc, w naszej sytuacji bez ślubu jesteśmy bardzo szczęśliwi i mamy czas na upajaniem się życiem.

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-15 16:06 autor odpowiedzi: Jadwiga.łódź

  ja jestem mezatką więc wolalabym byc w wolnym zwiazku- zawsze chcemy tego czego nie mamy

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-24 20:34 autor odpowiedzi: bacha52

  Sądzę że nie koniecznie trzeba takie związki legalizować."Wolność" dodaje pikanterii i tajemnicy, a czasem zaskoczenia.

  Oceń odpowiedź 2 9

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-04 15:31 autor odpowiedzi: LECHO

  Uważam, że związek kobiety i mężczyzny sam w sobie jest piękny! Natomiast -czy z legalizacją kościelną czy też bez?- to zależy od podejścia do sprawy samych zainteresowanych. Według mnie nie jest to potrzebne, żeby uformalniać fakt, że jest się z kimś. Owszem, ułatwia to wiele rzeczy w urzędach, w dziedziczeniu, ale czy to jest najważniejsze w tym wszystkim? Miłość jest nie dla urzędów, ale dla samych siebie, dla drugiej osoby... Bez tego papieru też można żyć, a nawet czasem tak jest lepiej i wygodniej! Ponadto znam przypadek, że para po ślubie kościelnym się własnie rozstała... Więc różnie to jest, a najważniejsza w tym wszystkim jest miłość przecież...!

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-22 16:44 autor odpowiedzi: smiling

  jasne że tak , powinni legalizowac bo nawet to przemawia za tym ,że gdyby jedna strona odeszła czyli zmarła ,to druga mimo że pomagała w ostatnich chwilach życia nie dostanie nic nawet może dojść do tego że nie będzie miała gdzie mieszkać  pozdrawiam
  smiling zaktualizował/a odpowiedź 2014-03-22 16:48
  a testament testamentem  - jest prawo zachowku i tyle coś na ten temat wspomina  Guapa

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-22 19:51 autor odpowiedzi: Wiechu47

  W jesieni życia każdy ma jakiś swój dorobek,jak choćby mieszkanie,najczęściej są też dzieci "twoje i moje",które powinny dziedziczyć,a nie partner poznany w jesieni życia.Sprawy,o których pisze Smiling są drażliwe i wcale nie takie oczywiste.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Miłość i związki

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania