Porady - pytania i odpowiedzi

2012-03-14 12:08 autor: Ela07ful

21 420 odsłon

Czy komornik może zabrać cały dochód z działalności gospodarczej?

Moja córka prowadzi działalność gospodarczą,wzieła dla znajomych kredyt w banku,ale oni ozcywiście go nie spłacali,córka wpłaciła kilka rat i próbowała się dogadać ze znajomymi,ale oni stwierdzili że nie stać ich na spłate, próbowała równiesz z bankiem, ale bez skutku.bank przekazał sprawe komornikowi,który zabrał jej cały miesięczny dochód z konta nie zostawiając jej nic....Czy miał takie prawo????

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • Najlepsza odpowiedź

    2012-10-26 19:25 autor odpowiedzi: BPPIPP BIUREX

    Nie miał takiego prawa. Komornik ma obowiązek zachować się w sposób etyczny i zwolnić z egzekucji kwotę minimalną (po nowelizacji minimum dochodowego jest to 483 zł) tyle komornik ma obowiązek zwolnić z egzekucji. Nie gra roli, czy jest to działalność gospodarcza czy zatrudnienie. Komornik musi zwolnić tego rodzaju obciążenie. Należy w tym celu napisać do komornika o zdjęcie tego zajęcia do wysokości środków podanych w powyższym.

    Ocena odpowiedzi 1 0

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kredyty i pożyczki

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania