Porady - pytania i odpowiedzi

2010-10-20 00:38 autor: jesien21

9 950 odsłon

Charytatywne kartki świąteczne na Boże Narodzenie 2011

Zbliżają się święta i w związku z tym pytanie takie nietypowe. Chciałabym, żebyśmy się tu dzielili informacjami na temat kartek świątecznych, wydawanymi przez różne instytucje charytatywne. Chodzi o aktualną "ofertę" tegoroczną. Proponuję, żeby w odpowiedzi zawrzeć krótki opis na co idą pieniądze z takiej kartki, informację gdzie można kupić i ew. link do strony gdzie można takie kartki obejrzeć lub nawet zamówić (szkoda że tu nie można wstawiać obrazków). Myślę, że to pomoże podjąć wielu osobom decyzję jak wysyłając tradycyjne kartki (a przecież wiele osób jeszcze to robi), dać coś potrzebującym...

A więc - kto już coś wie o takich akcjach w tym roku?

Pytanie zaktualizowano 2011-11-27 00:41

"Przypominam" pytanie (poprosiłam o zmianę rocznika), w związku z kolejnymi nadchodzącycmi świętami. Wpisujcie tegoroczne informacje!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2010-10-20 21:29 autor odpowiedzi: Ewunia

  "Swoje" kartki świąteczne ogłosiła już ITAKA. Dochód ma być przeznaczony na organizację grup wsparcia dla rodzin osób zaginionych w Warszawie, Lublinie, Katowicach, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

   

  Tutaj szczegóły: 

  admin skomentował/a odpowiedź 2011-11-27 01:25

  w tym roku link jest taki: http://www.zaginieni.pl/chcesz-pomoc/twoja-firma-moze-pomoc/kup-kartke-swiateczna

  Ocena odpowiedzi 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2010-10-21 11:20 autor odpowiedzi: JoannaR

  Do mnie przyszły już - jak co roku kartki z AMUNU - wydawnictwa artystów malujących nogami i ustami. Kartki są prześliczne, AMUN wysyła je z prośbą o wpłatę w kwocie niewielkiej w stosunku do ich jakości i urody (zawsze wpłacam więcej). To nie jest typowa organizacja charytatywna, a regularne wydawnictwo, w którym zatrudnieni są ci artyści. Promocja twórczości artystów polega na rozprowadzaniu ich prac w postaci kart świątecznych i okolicznościowych oraz kalendarzy poprzez direct mailing (bezpośrednia przesyłka pocztowa) do mieszkańców naszego kraju.

  szczegóły można znaleźć tu: 

  Ocena odpowiedzi 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2010-10-26 14:57 autor odpowiedzi: MoDa

  Kartki świąteczne ma także stowarzyszenie SOS WIOSKI DZIECIĘCE, którego misją jest niesienie pomocy wszystkim dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz zagrożonym jej utratą. Pomoc przybiera formę rodzinnej opieki zastępczej, opieki krótkoterminowej, przygotowania do samodzielnego życia, opieki dla dzieci oczekujących na decyzję sądu rodzinnego, pomocy dla rodzin w kryzysie, zajęć edukacyjnych i pozaszkolnych, „małych przedszkoli” na terenach zagrożonych marginalizacją społeczną, promocji i ochrony praw dzieci. Więcej na:

  Ocena odpowiedzi 2 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2010-11-25 00:24 autor odpowiedzi: A-JA

  Kartki Akcji Odnowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. lustracje powstają w ramach konkursu plastycznego, w którym uczestniczą pacjenci z oddziałów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Prace dziecięce powstawały pod kierunkiem nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 3 w Krakowie. Partnerami konkursu jest firma Class Investment S. A. właściciel Marki ASTRA oraz Agencja Reklama Brave Brain z Krakowa. Całkowity dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na Akcję Odnowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

  Cena jednej kartki wraz z kopertą wynosi 3 zł brutto + koszt wysyłki (polecony-priorytet lub "pocztex"). Wystawiamy faktury VAT. Kartki nie mają w środku życzeń świątecznych.

   

  Ocena odpowiedzi 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-11-27 01:22 autor odpowiedzi: jesien21

  I od razu rzucę kolejnym linkiem:  

   

  Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" jako organizacja pozarządowa została zarejestrowana 22 marca 1995 roku przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy.
  Siedzibą Fundacji jest miasto Gdynia, a fundatorem-założycielem Jacek Sojecki. Przesłanie Fundacji "Pomóż i Ty" to pomoc środowisku osób niewidomych i niepełnosprawnych w szeroko rozumianym aspekcie, a mianowicie walka o ich prawa, reprezentowanie środowiska na forum publicznym, pomoc finansowa, pomoc rzeczowa, opieka społeczna, integracja środowiska i aktywizacja ich działań.

  Ocena odpowiedzi 2 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-10-27 12:34 autor odpowiedzi: kamatsu

  Piękne kartki świąteczne moźna zamawiać na stronie versoprint.pl. Są tam zwykłe kartki bożonarodzeniowe dla firm oraz kartki charytatywne. Kartki są piękne i inne od tych spotykanych w handlu.

   

  Ocena odpowiedzi 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-18 18:47 autor odpowiedzi: Eska1954

  Dostaję co  roku kartki z Amunu i tam też wysyłam pieniążki

  Ocena odpowiedzi 1 11

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Działalność charytatywna, wolontariat

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy