Porady - pytania i odpowiedzi

2011-12-08 21:17 autor: leoni

35 309 odsłon

Co mogę zrobić, aby choinka (cięta) dłużej stała w mieszkaniu?

Co roku mam ten sam problem. Zazwyczaj kupuję świerk, ale zwykle po tygodniu wszystkie igły opadają, a te które jeszcze jakoś trzymają się gałązek są suche. Podlewam raz dziennie, ale po 3-4 dniach drzewko przestaje pić wodę. Jakieś pomysły? Ewentualnie jakie inne drzewko wytrzyma dłużej? Dodam, że w mieszkaniu mam około 22 stopni.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-12-08 21:28 autor odpowiedzi: Kaima

  Opadanie igieł to normalny proces związany z wysychaniem. Można ten proces odrobinę spowolnić dbając o wilgotność powietrza w mieszkaniu. To trudna sprawa, ponieważ spryskiwanie drzewka niszczy ozdoby i może wywołać spięcie w oświetleniu, a z kolei ustawianie naczyń z wodą jest niewygodne i nieestetyczne. Trzeba chyba pogodzić się z tym, że wszystko, co piękne, trwa krótko.

  Ocena odpowiedzi 0 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-12-09 09:41 autor odpowiedzi: Klaudia

  Może poszukaj innych gatunków - są świerki które stoją nieco dłużej niż "zwykły" kłujący, można też wybrać jodłę. Poza tym - z mojego dświadczenia - mniejsze drzewka jakos się dłużej przechowują.

  smiling skomentował/a odpowiedź 2014-01-30 15:01

  tylko - sól do wody jeśli ogrzewanie jest centralne , to woda z solą do podstawy danej choinki ,o jeszcze zasada jest by drzewko było świeżo ścięte a nie już praktycznie odwodnione pozdrawiam:-))

  Ocena odpowiedzi 0 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-01-08 15:47 autor odpowiedzi: hackenbergroman

  można dodawać trochę soli kuchennej do wody to troche spowolni ubytek igieł.powodzenia.

  Ocena odpowiedzi 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-12-08 18:46 autor odpowiedzi: ewa1953

  Ja mieszkam w bloku -ciepło ,wigotnośc w powietrzu trochę zwieksza odkryte akwarium. Choinka -świerk srerny zazwyczj stoi do 1/5 stycznia i igły zasychają ale nie opadają masowo.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-01 19:09 autor odpowiedzi: paniela123

  Moje żywe świerki- bez względu na to czy mieszkałam w nowym bloku, czy w starym budownictwie- "puszczają" nowe przyrosty pędów: śliczniutkie, jasnozieloniutkie, świeżutkie... Paradoksalnie sprawa jest bardzo prosta: drzewko należy potraktować jak cięty kwiat.Tajemnica tkwi w dwóch elementach:                                            1- świeżo ścięte drzewko od razu/jak najszybciej wstawione do wody  2-woda w naczyniu uzupełniana...  Sukcesów!

  Ocena odpowiedzi 4 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Dom i Ogród: pozostałe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania