Porady - pytania i odpowiedzi

2014-01-31 12:40 autor: bacha52

7 961 odsłon

Jakie prace można wykonywać na działce w lutym?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-01-31 12:43 autor odpowiedzi: Kormoran

  Można pobielić jeszcze raz wapnem pnie drzew owocowych, aby uzupełnić warstwę zmytą przez opady. Jeżeli bielenie drzew nie było wykonywane w styczniu – zrób to teraz. Jeszcze nie jest za późno, bo najczęściej słoneczne, mroźne dni zdarzają się właśnie w lutym. Jeżeli nie ma mrozu, możesz obciąć zgniłe i zasuszone owoce zeszłoroczne( owoce tzw. mumie wiszące na drzewach owocowych mogą być źródłem infekcji). Zimują na nich grzyby, których zarodniki wiosną zainfekują zawiązki owoców. Mumie najlepiej spalić lub głęboko zakopać.

  Ocena odpowiedzi 1 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-31 13:44 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  w lutym można przystąpić na nawożenia trawnika- dzięki czemu trawy będzie lepiej rosła w okresie wiosennnym. W ogrodzie ozdobnym można także zasiać rośliny, kiełkujące w niskich temperaturach, tj- goryczka, miłek. Bożna także zasiać nasiona begonii bulwiastej oraz pelargonii. Należy także pamiętać o eliminacji roślin z objawami chorobowymi, gdyż mogą się one rozprzestrzeniać. Jeśli chodujemy warzywa- można przystąpić do usunięcia z grządek liści, które służyły jako ściółka. Jeśli posiadamy sałatę, kalarepę, żodkiew arto zabezpieczyć je folią. W połowie miesiąca można zacząć sadzić cebulę, pora i selera.

  Eska1954 skomentował/a odpowiedź 2014-02-01 08:38

  Nasiona selera i pora w lutym można wysiać do doniczki w celu wyprodukowania rozsady, rozsadę sadzi się do gruntu dużo,dużo później.

  Oceń odpowiedź 2 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-31 14:10 autor odpowiedzi: frank566

   W lutym można na warstwę śniegu posypać wapno nawozowe. Wraz z topniejącym śniegiem będzie się ono powoli wchłaniać w glebę. To zapobiega plenieniu się mchów i innych niepożądanych roślin kwasolubnych.  Wapno posypane na zielone rośliny może je spalić.

  Takim sposobem sam pozbyłem się licznych "placów" mchu w trawniku.

  Ocena odpowiedzi 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-02 14:29 autor odpowiedzi: dzidek49

  W lutym można wykonywać cięcie prześwietlające drzew i krzewów owocowych, przygotowywać do uprawy warzyw glebę w szklarence.

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Dom i Ogród: pozostałe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania