Porady - pytania i odpowiedzi

2014-01-14 17:08 autor: Izabelka.p25

43 710 odsłon

Powiedzcie mi w jaki sposób dbacie o swoje zdrowie?

Co robicie dla siebie? Od siebie mogę polecić ssanie oleju wg. Tombaka, soki buraczowo-marchewkowe, tran, sporty np. basen, marsz, jednodniowe głodówki . Trzeba o siebie zadbać- macie jeszcze jakieś pomysły?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-01-14 23:18 autor odpowiedzi: szuliw

  Rano - gimnastyka, wyśmienite śniadanie, spacer, kawa w dobrym towarzystwie. Ciekawa lektura, zabawa z komputerem, a wieczorem na dobry sen - dobry seks

  Ocena odpowiedzi 2 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-14 23:19 autor odpowiedzi: mysza50

  Dbanie o ciało jest bardzo ważne i zasadniczo nic ponad zdrowe odżywianie i ruch się nie wymyśli, dodałabym może regularne badania rutynowe, coroczne zmiany klimatu i może jakieś zabiegi fizjoterapeutyczne (wg potrzeb). Uważam, że niemniej ważna jest dbałość o umysł i "duszę". W każdym wieku trzeba się rozwijać poprzez pielęgnowanie starych i szukanie  nowych zainteresowań.  Optymistyczne patrzenie na świat i ludzi, zadowolenie z rzeczy małych,  szacunek i uczynność dla przyjaciół i rodziny - to rówież drogi do zdrowia i dpbrego samopoczucia.

  Ocena odpowiedzi 2 4

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-14 23:19 autor odpowiedzi: Zbigniew Mazura

  Ja od siebie polecam nieodzowny patent na dobry dzień. Rano gdy trzeba wstać, nie jest to przyjemne, ale jak spotka się najbliższą sobie osobę, która się pięknie uśmiechnie to jakoś tak radośniej i lepiej. A oto przepis na dobre rozpoczęcie dnia: stań przed lustrem, przymknij oczy i uśmiechnij się do swojego odbicia, szczerze i sympatycznie (nie zapomnij otworzyć oczu w czasie uśmiechu). Im dłużej się uśmiechasz tym lepszy dzień Cię czeka. SPRAWDZONE.

  Ocena odpowiedzi 1 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-15 23:44 autor odpowiedzi: Jadwiga.łódź

  łykam witamy, spacery

  Ocena odpowiedzi 2 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-16 09:34 autor odpowiedzi: Wegas

  Sport + dobry sex przed snem. Gwarancja przespania nocy.

  Pozdrawiam Wegas.

  Ocena odpowiedzi 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-11 01:09 autor odpowiedzi: LECHO

  Sport- przede wszystkim! Uwielbiam jazdę na rowerze- dzień bez roweru to dla mnie dzień stracony! Poza tym stosuję kremy odpowiednie do mojego ciała, dbam o higienę, ubieram się zawsze stosownie do temperatur.  Korzystam z usług masażysty, chodzę na wizyty kontrolne do mojego lekarza. No i na poprawe nastroju, dla dobrej kondycji psychicznej- mam swoje hobby, które mnie pasjonuje, które mnie wciaga- bo gdy robię to, co lubię- to jestem szczęśliwszym człowiekiem!

  Ocena odpowiedzi 1 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-04-16 01:53 autor odpowiedzi: Anna1965

  Odpowiednia dieta oraz mumijo w płynie na czczo 10ml i po ostatnim posiłku 10 ml. ja nic więcej nie robię i nie korzystam z żadnych sztucznych suplementów diety. Ludzie Wschodu wiedzą co dobre i skuteczne, żyją dłużej niż my, są zdrowsi i silniejsi. Ale oni żyją z mumijo od dzieciństwa.

  Ocena odpowiedzi 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-04-16 10:11 autor odpowiedzi: Agnieszka Trojnar

  Zdrowie to sięgnięcie znów po naturę i życie tak, jak żyli nasi przodkowie. Nie jest to proste, bo już nawet nasze warzywa i owoce nie są takie, jak dawniej... Warto więc czasem kupić mniej, a lepszej jakości (zdrowa żywność ma to do siebie, że jest nieco droższa przeważnie niż normalnie dostępna). Jednak warto. Słusznym jest powiedzenie: jesteś tym co jesz! :)

  Ocena odpowiedzi 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-27 21:44 autor odpowiedzi: Elżbieta Kasztelaniec - Mikrobiolog, Specjalista Dietetyki Medycyny Chińskiej

  Aby zadbać o zdrowie holistycznie nie wystarczy jeden element, trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów. Zdrowy tryb życia to odpowiednia ilość snu, ruch (najlepiej na świezym powietrzu), odpowiednia dieta dostosowana do konstytucji naszego organizmu, pory roku i klimatu. Jednak aby spełaniała ten warunek to produkty musza być sporzadzone w warunkach domowych, a nie kupione "gotowce" w sklepie. Żywnośc ma być najwyższej jakości, najlepiej ekologiczna, bo to gwarantuje nam wyższy stopien nasycenia witaminami i minerałam oraz brak pestycydów i herbicydów w pożywieniu. W przypadku stresownej pracy pomocna będzie joga lub medytacje.

  Elzbieta Kasztelaniec - Mikrobiolog, Specjalista Dietetyki Medycyny Chińskiej

  Ocena odpowiedzi 1 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-09-17 15:07 autor odpowiedzi: Eska1954

  Zdrowie zaczyna się na talerzu,a więc jak najmniej przetworzona żywność i zasada "wiem co jem",nawadnianie organizmu poprzez wypijanie przynajmniej 2l płynów dziennie do tego zajęcia sportowe dostosowane do indywidualnej kondycji fizycznej.Polecam Nordik Walking.

  Ocena odpowiedzi 1 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-09-17 22:36 autor odpowiedzi: smiling

  basen, działka i życie towarzyskie, bez stresu pozdrawiam

  Ocena odpowiedzi 3 3

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zdrowy styl życia

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania