Porady - pytania i odpowiedzi

2011-06-29 13:02 autor: karina

6 213 odsłon

Sposoby i "narzędzia" do sprzątania po psie

Jak sobie radzicie ze sprzątaniem po psie na spacerach? Niedługo będę musiała sobie też z tym radzić (pies w "spadku", młody niezbyt wielki mieszaniec taki typowy kundelek, poprzedni właściciele niespecjalnie się sprzątaniem przejmowali, choć nie mieli swojej posesji - "u nas nikt tak nie robi" - mówili). Teraz wyjeżdżają na stałe, to ja zwierzaka przygarnę. Jest grzeczny, posłuszny i miły, ładnie chodzi na smyczy, a jak go nie wezmę to trafi do schroniska. Mam to przemyślane, wiem na co się decyduję. Tylko właśnie kłopot mam z tymi "spacerowymi" sprawami. Zdecydowanie chcę je sprzatać, ale nie mam pojęcia jak.

Czy psa trzeba jakoś przyuczać do załatwiania się "pod sprzątanie"? Czy istnieją jakieś wspomniane na wstępie "narzędzia sprzątające" (mdli mnie na samą myśl, że mogłabym to brać ręką, nawet przez woreczek). Co się dzieje jak pies ma sensacje żołądkowe i czy da się je całkowicie wyeliminować albo poważnie ograniczyć?

 

Ogólnie jestem zielona w tej kwestii, a "literatury fachowej" nie ma. Pytałam nawet w naszym sklepie zoologicznym to pani zrobiła wielkie oczy a potem stwierdziła że jak on nie za duży to może mu kuwetke na balkon wystawić...

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-06-29 22:13 autor odpowiedzi: Izabela Sitz-Abramowicz

  Witam!

  Polecam wpisać w wyszukiwarkę "kupozbieracz". Kilka firm produkuje takie proste i bardzo fajne urządzenia. Są wersje z długą rękojeścią, predysponowane do ogrodów i krótkie z małym uchwytem, doskonałe na spacery.

  Poza tym Karino musisz się oswoić ze zwierzakiem i jego fizjologią. Psy nie są rokosznymi pluszaczkami na pilota. Niestety bywa tak, że wymiotują, puszczają gazy, mają biegunkę, śmierdzą, chorują. Tak samo jak ludzie.

   

  Pozdrawiam i życzę dobrego życia z przygarniętym psiakiem.

  Iska

  Oceń odpowiedź 2 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-06-30 00:28 autor odpowiedzi: Ewunia

  Zgadzam się z Panią ekspert i co do meritum i co do uwagi, że pies to żyjące stworzenie, z całym dobrodziejstwem fizjologii. Może masz gdzieś w okolicy bardziej "doświadczonego" psiarza, kniecznie znakdź kogoś kto będzie Cię prowadzić i wspierać. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK i że psina stukrotnie wynagrodzi Ci Twoje dobre serce...

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-29 07:51 autor odpowiedzi: Gina100

  Oczywiście, pierwsza odpowiedź jest wyczerpująca. Może jeszcze dodam, że psa można przyuczyć do załatwiania się w określonym (wygodnym dla nas) miejscu, a później można iść już z pustymi jelitami ;) na dalszy spacer.

  Takimj miejscem może być np. ustronna część parku z określoną ilością piasku. Z piasku można łatwiej zgarnąć "luźne sprawy".

  Do psich ekstrementów są specjalne torebki, które wyrzucamy w określone miejsca.

   

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-22 23:35 autor odpowiedzi: smiling

  zwykłe woreczki foliowe należy mieć w kieszeni i wszystko jest załatwione tak jak powinno być , czyli zostaje czysto po pupilku
  smiling zaktualizował/a odpowiedź 2015-07-16 10:32


  i tak jak pisze Pani ekspert autor odpowiedzi: Izabela Sitz-Abramowicz

  "Psy nie są rozkosznymi  pluszaczkami  na pilota. Niestety bywa tak, że wymiotują, puszczają gazy, mają biegunkę, śmierdzą, chorują. Tak samo jak ludzie."

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Dodano 2011-06-03 14:22 przez krystynajarek

  Kłopot z bojaźliwym psem.

  Mam malutkiego pudla, pies już ma 4 lata, ma fobie strachu przed własnym gatunkiem, bardzo boi się innych psów, na spacerach bardzo ciągnie się na smyczy.

  kategoria: Psy, koty

 • Dodano 2013-11-16 10:53 przez MariolkaP

  Dieta psa

  Mój pies od czasu do czasu meczy sie z twardym stolcem. Widzę, że nie może się wypróżnić (nieraz aż popiskuje). W końcu, na szczęście wyjscie kończy sie sukcesem, ale chciałabym mu oszczędzic takich przypadłości. Jaką stosowac dietę. W razie trudnosci co podac doraźnie?
  Mój pies je prawie wyłacznie ...

  kategoria: Psy, koty

 • Dodano 2013-11-12 00:15 przez gajmar

  Pies z kotem

  Moje zwierzaki się nie akceptują. Kto może poradzić jak nauczyć psa, żeby polubił kota i kota, żeby nie bał się psa?

  kategoria: Psy, koty

 • Dodano 2013-11-12 00:08 przez gajmar

  Karma dla psa

  Jaką karmę możecie polecić dla niezbyt dużego energicznego pieska?

  kategoria: Psy, koty

 • Dodano 2013-11-10 11:44 przez konto usunięte

  Pies ucieka poza ogrodzenie

  Mój pies[7 lat] często podkopuje się i ucieka poza ogrodzenie. Przepada na kilka godzin i wraca. W związku z tym nie mogę go puszczać na ogród bez nadzoru. Czy istnieje jakiś "cudowny" sposób, żeby pies nie wymykał się "na wieś"?

  kategoria: Psy, koty

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Psy, koty

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania