Porady - pytania i odpowiedzi

2013-11-12 00:15 autor: gajmar

4 281 odsłon

Pies z kotem

Moje zwierzaki się nie akceptują. Kto może poradzić jak nauczyć psa, żeby polubił kota i kota, żeby nie bał się psa?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-11-13 23:26 autor odpowiedzi: Ha1ina

  Polecam spotkanie z behawiorystą zwierzęcym, potrafią zdziałać cuda. Jeśli pies i kot nie były do siebie przyzwyczajane od młodości może być trudno samodzielnie coś zdziałać. Poważnie, polecam specjalistę - oszczędzi stresu i właścicielom i zwierzętom. Powodzenia!

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-28 17:45 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Trudno jest nauczyć dorosłe zwierzaki aby się akceptowały. Niestey taka psia i kocia natura, że trudno im zawrzej ugodę;-)

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-28 23:53 autor odpowiedzi: Kormoran

  Do dorosłego kota (3 lata),przyprowadziłem psa dobermana.Na początku kot uciekał przed nim jednak z czasem spali na jednym posłaniu.Ważne żeby micha była podawana w odpowiedniej kolejności.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-05 19:36 autor odpowiedzi: LECHO

  To już zależy od ich charakterków- ja mam kota i mam psa i doskonale się ze sobą bawią!

  Może u Ciebie po prostu na razie muszą się do siebie przyzwyczaić i z czasem też zaczną się kumplować..

  Ocena odpowiedzi 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-23 07:47 autor odpowiedzi: Andrzej52

  Kiedy zależy nam na posiadaniu psa i kota, musimy mieć świadomość, że zwierzęta te nie zawsze dobrze się ze sobą dogadują. Najłatwiej porozumieją się dwa maleństwa: szczenię i kocię nie mają jeszcze niemiłych doświadczeń związanych z drugim gatunkiem i z chęcią będą się ze sobą bawić. Jeżeli jednak mamy już dorosłe zwierzęta, czasem trzeba bardziej się postarać, żeby się polubiły. Gdy w naszym domu mieszka już kot, nie wprowadzajmy do niego agresywnego, dużego psa. Lepiej zdecydować się wówczas na łagodną suczkę bądź szczeniaka. Gdy zaś mamy dorosłego psa, powinniśmy wziąć pod uwagę to, w jaki sposób traktuje inne zwierzęta. Gdy jest łagodny, możemy pozwolić sobie na przygarnięcie kota. Gdy jednak bierzemy maleńkie zwierzątko, musimy bardzo uważać, bo nie poradzi sobie ono z atakiem ze strony psa. Na początku trzeba ciągle pilnować zwierzęta i nie można zostawiać ich samych. Dobrym sposobem jest podawanie im przysmaków, gdy spędzają razem czas, żeby kojarzyło im się to z przyjemnościami. Zwierzak, który mieszkał wcześniej u nas w domu może również poczuć się zaniedbywany, więc trzeba mu poświęcać wówczas więcej czasu.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-23 20:04 autor odpowiedzi: smiling

  kot z psem bardzo ładnie się znoszą , Twoje zwieżaki może są za krótko ze sobą a jeśli dłuższy kontakt nic nie wniesie nowego będziesz musiał zatrudnić psychologa który zajmuje się psiakami i kotami

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-26 20:13 autor odpowiedzi: Wiechu47

  Początkowo nie wolno nigdy zostawiać zwierząt samych w jednym pomieszczeniu. Nawet jeśli ich zachowanie wskazuje na to, że wzajemnie się tolerują. Ponadto, gdy tylko zauważymy najmniejsze oznaki niepokoju ze strony któregokolwiek zwierzaka, postarajmy się przykuć ich uwagę np. podaniem im smakołyków. W ten sposób nauczą się kojarzyć, że ich wspólna obecność wiąże się z czymś przyjemnym. Można też oswajać zwierzaki kładąc na posłaniu psa jakiegoś przedmiotu pachnącego kotem i odwrotnie.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-09-07 15:50 autor odpowiedzi: Gina100

  Najpierw miałam koty. Później kupiłam Yorczka. Koty nie znając suczki traktowały ją pazurami, więc trzymałam je oddzielnie. Dopiero po kilku latach zaczęły przebywać razem a nawet leżeć we troje - dwa koty i suczka - na jednym posłąniu. Kilka miesięcy koty mieszkały w pokiju na poddaszu i widywały się z suczką przez drucianą siatkę zamontowaną zamiast drzwi.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-02-17 17:08 autor odpowiedzi: anada

  Moim zdaniem jedynie bardzo dobry behawiorysta.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Psy, koty

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania