Porady - pytania i odpowiedzi

2018-08-04 02:34 autor: terbordan@wp.pl

5 601 odsłon

Kto dziedziczy po zmarłym w 2013 Bracie?

 1. W 2012r. zmarł mój ojciec, pozostali po nim żona (moja matka ),dwaj synowie żonaci (moi bracia) i ja (córka). W 2013r. zmarł mój brat żonaty,posiadający dwie córki dorosłe pracujące,które mają małoletnie dzieci.  Brat ze swoją rodziną mieszkał 300 km dalej od spadkodawcy(mojego ojca).W kwietniu 2018r. zmarła nasza matka.Po śmierci ojca ( nie pozostawił testamentu) nie przeprowadzono sprawy spadkowej.  W skład spadku wchodzi mieszkanie własnościowe ( bez długów). Kto jest powołany do spadku?  Kto wchodzi w miejsce zmarłego w 2013 r. brata,jeżeli nie dożył spadku po zmarłym ojcu. Czy dziedziczą tylko jego dorosłe córki, czy tez jego żona (wdowa ).?Notariusz proponuje skierowanie sprawy spadkowej do sądu, bo jest piętrowa.  W dniu poprzednim córka zmarłego brata poinformowała, że jej mama (moja bratowa) posiada spadek z dobrodziejstwem inwentarza po moim bracie(zmarłym mężu).Natomiast córki (bratanice) odrzucą spadek. Oświadczenia złożą u notariusza w swoim miejscu zamieszkania. Na kupno  mieszkania  jest chętna osoba  ale teraz jakie kroki podjąć? Kto będzie opłacał mieszkanie? Do wynajęcia ono nie  nadaje się. .Jest przeznaczone do remontu. Prosze o pilną odpowiedż, za co serdecznie dziękuję. Tereska.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2018-08-13 21:00 autor odpowiedzi: pilot

  jego żona dziedziczy wszystko

  terbordan@wp.pl skomentował/a odpowiedź 2018-08-14 16:24

  Moim zdaniem dziedziczy żona i jego dzieci Pozdrawiam

  terbordan@wp.pl skomentował/a odpowiedź 2018-10-04 13:48

  po zmarłym bracie dziedziczy jego żona i ich dzieci (dwie córki), a po zmarłej matce(babci) jej żyjące dzieci oraz wnuczki tj.córki po zmarłym bracie.

  terbordan@wp.pl skomentował/a odpowiedź 2018-10-04 13:57

  Sprawa już jest załatwiona.Dziękuję za umożliwienie zadania pytania oraz wydrukowanie mojej odpowiedzi.

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo spadkowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania