Porady - pytania i odpowiedzi

2017-05-13 16:04 autor: Jagoda1973

5 330 odsłon

Jak przepisać mieszkanie?

Witam mam pytanie dnośnie spadku mieszkania. 6 kwietnia br zmarł mój mąż. Posiadaliśmy mieszkanie spółdzielcze właśnościowe, była to własność współmałżeńska. Mamy jedną córkę. Mąż nie zostawił testamentu. Córka ma jednego syna. Chciałabym przepisać to mieszkanie albo na córkę, albo na wnuka. Gdzie trzeba się udać, ile to będzie kosztować ? Chciałabym, abym zarówno ja, jak i moja córka nie ponieść nadmiernych kosztów. Ponadto wszystkie książeczki za czynsz przychodzą na zmarłęgo męża. Co trzeba zrobić w spółdzielni mieszkaniowej aby to zmienić?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-05-14 18:29 autor odpowiedzi: dzidek49

    W Dziale Członkowskim Spóldzielni Mieszkaniowej otrzymasz pełne informacje w tej sprawie. Pomogą zgromadzić potrzebne dokumenty. Niezbędne będzie stwierdzenie nabycia spadku przez Ciebie i córkę po zmarłym mężu i ojcu. Następnie sporządzenie aktu notarialnego. 
    Natomiast zmiany umów dostawców mediów /prąd, gaz, telefon, itp./ należy dokonać u tych dostawćow-operatorów przedstawiając im akt zgonu osoby zmarłej będącej dotychczasowym klientem.

    Ocena odpowiedzi 0 2

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo spadkowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania