Porady - pytania i odpowiedzi

2014-03-24 20:19 autor: Gaweł

7 222 odsłon

Jak blisko ogrodzenia można sadzić drzewa na działce ROD?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-03-24 20:26 autor odpowiedzi: Andrzej52

    Przepisy są dość rygorystyczne i gdyby się do nich ściśle stosować większość drzew na działce nie powinna rosnąć.Wydaje mi się że najważniejsze jest jak dogadujemy się z sąsiadami i na jakie wzajemne ustępstwa się zgodzimy.Formalnie odległośi powinny wynosić "Zgodnie z § 118 ROD gatunki i odmiany drzew owocowych słabo rosnących i karłowych należy sadzić w odległości co najmniej 2 metrów od granicy działki. W przypadku moreli należy zachować odległość co najmniej 3 metrów. Czereśnia i orzech włoski nie mogą być sadzone bliżej niż 5 metrów od granicy działki, z wyjątkiem szczepionych na podkładach słabo rosnących, które można sadzić w odległości nie mniejszej niż 3 metry. Krzewy owocowe należy sadzić w odległości nie mniejszej niż 1 m od granicy działki, a krzewy leszczyny – 3 metry."Powodzenia

    Ocena odpowiedzi 1 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-03-24 21:01 autor odpowiedzi: vandi

    Drzewa na dzialce  mozna sadzić 2m od granicy dzialki.Wyjątek stanowią gatunki szczepione na podkladkach słabo rosnace je możnasadzic w odleglosci nie mniejszejniz3m. Drzewa ozdobne nie przekraczajace2m wysokości moga być sadzone w odległości 1m od granicy.Trzeba tez przycinac , aby galezie nie przerastały poza granice dzialki.

    Wiechu47 skomentował/a odpowiedź 2014-03-24 22:02

    Jest więcej wyjątków,jak choćby czereśnia,leszczyna,morela,ale o tym napisał Andrzej52.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-03-25 08:14 autor odpowiedzi: smiling

    Jeżeli posiadasz działkę w ROD to należy zapoznać się z regulaminem , do tego zobowiązany jest każdy działkowicz a nie zadawać durne pytania - jeśli zadający takie pytanie nie jest zaznajomiony z regulaminem to pytam jakim prawem jest członkiem. działkowiczem , Zadawane pytanie świadczy o nim samym! Trzeba je sadzić co najmniej 2 metry od granic działki. Możliwe jest sadzenie drzew ozdobnych 1 metr od granicy działki, jeżeli ich wysokość nie przekroczy 2 metrów. W przypadku moreli należy zachować odległość co najmniej 3 metrów. Czereśnia i orzech włoski nie mogą być sadzone bliżej niż 5 metrów od granicy działki, z wyjątkiem szczepionych na podkładach słabo rosnących, które można sadzić w odległości nie mniejszej niż 3 metry. Krzewy owocowe należy sadzić w odległości nie mniejszej niż 1 m od granicy działki, a krzewy leszczyny – 3 metry.

    Ocena odpowiedzi 8 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-03-25 09:31 autor odpowiedzi: Gaweł

    do smileng

    pytania nigdy nie są durne,to odpowiedzi mogą być durne

    Ocena odpowiedzi 1 2

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-03-25 09:50 autor odpowiedzi: smiling

    są  - bo świadczy o wiedzy zadającego pytania na które odpowiedź jest oczywista i ten co posiada działkę  w ROD musi wiedzieć a przynajmniej powinien z tym być zapoznany - jeśli chodzi o działkowca to jestem tam ponad 30 lat i śmieszne są takie pytania, bo  działkowicz wie co do niego należy co może zrobić a czego nie może zrobić, pozdrawiam
    smiling zaktualizował/a odpowiedź 2014-03-25 09:51
    po za tym podpisuje zapoznanie z regulaminem a tam to jest zawarte

    Ocena odpowiedzi 5 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-03-25 09:58 autor odpowiedzi: Gaweł

    do simling

    Zadając pytanie oczekiwałem porady,a nie inwektyw.Nie każdy posiada działkę od 30 lat.Jeżeli uważasz że pytanie jest durne to po co na nie odpowiadałeś?

    smiling skomentował/a odpowiedź 2014-03-25 10:54

    bo nie "wiedział" pan

    dzidek49 skomentował/a odpowiedź 2014-03-25 15:42

    Popieram ciebie Gaweł. Zauważyłem, że smiling lubi stawiać się w roli mentora. Czy taka jest rola "eksperta"?

    smiling skomentował/a odpowiedź 2014-03-25 18:58

    do dzidek49 stwierdzam fakt i nie musi się być moderatorem aby powiedzieć co jest oczywiste

    Ocena odpowiedzi 1 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-03-25 10:32 autor odpowiedzi: smiling

    taką wiedzę ma każdy działkowicz

    Ocena odpowiedzi 4 2

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-05-31 01:16 autor odpowiedzi: gynek66

    Jak mnie poinformowano w urzędzie Gminy np.. Pilchowice pow.. Gliwice to obojętnie jakie drzewa czy krzewy należy sadzić 4 metry od granicy sąsiada. Takie jest prawo na Śląsku a, czy takie samo w Polsce to nie wiem.

    Pozdr..

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ogród: porady

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania