Porady - pytania i odpowiedzi

2014-01-31 15:48 autor: anatol61

4 485 odsłon

Czy przygotowywaliście sztobry?Z jakim efektem?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-01-31 15:51 autor odpowiedzi: Kormoran

  W tym roku,trochę z ciekawości przygotowałem sztobry(zgodnie z info znalezionym w google).Zakopcowałem je w połowie grudnia i czekam z niecierpliwością do wiosny co z tego wyjdzie.

  Oceń odpowiedź 2 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-05 00:57 autor odpowiedzi: smiling

  sztobry  czyżby chodziło o gałązki winogrona czy krzewów porzeczki - ja to znam pod inną nazwą raczej regionalną   ( sztudry)  Jeśli o to chodzi  to ja zazwyczaj sadzę już sadzonki ukorzenione przez tak zwane odkładanie  , czyli już ukorzenioną gałązkę wsadzam w docelowe miejsce  - dawniej odcinałem 30 cm gałązki wsadzałem do ziemi na wierzchu zostawiałem 5 centymetrów a przed nadejściem zimy jeszcze okrywam ( winogronowe gałązki przechowywałem w piasku w piwnicy ) teraz mam przy kopaną łozę winogrona już jest na pewno ukorzeniona a na wiosnę odetnę  i ukorzenioną wsadzę przy pergoli którą zrobiłem pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-21 07:47 autor odpowiedzi: Andrzej52

  Z początkiem marca wykopałem zebrane na jesieni sztobry,moczyłem 24 godziny i wsadziłem do pojemników z ziemią wymieszaną z piaskiem.Teraz mam efekt.Mniej więcej 50 procent wypuściło pierwsze listki.Mam nadzieję że po wysadzeniu na działce przyjimą się.W galerii senior cafe zamieściłem zdjęcie.

  Oceń odpowiedź 2 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Dodano 2017-04-22 15:55 przez angru46

  Awokado-owocowanie

  Czy ktos choduje w domu awokado i czy zaowocowało ? Ja mam roczna ma 1 m teraz  odrosły mi trzy odnogi  u góry, musiałem zdjąc z parapetu i  ustawic na ziemi,  Teraz posadziłem pestkę mango.Może ktos hoduje. cos podobnego?

  kategoria: Rośliny ogrodowe

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ogród: porady

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania