Porady - pytania i odpowiedzi

2011-07-27 22:38 autor: JoannaR

13 303 odsłon

Opalanie po 50-tce, jakie środki ostrozności?

Dodam, ze cera średni-jasna a opalanie w tzw. ciepłych krajach, nad wodą. Co polecacie?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-03-13 00:37 autor odpowiedzi: janina_wol

  Jeśli to ciepłe kraje typu Egipt, Grecja itp. to każdemu, bez względu na wiek, polecam krem z filtrem powyżej 30. W Egipcie to nawet 50, przy ktorym i tak wraca się brązowym. Grunt jednak, że nie spalonym.
  janina_wol zaktualizował/a odpowiedź 2013-03-13 00:38
  Poza tym kapelusze wszelkiego rodzaju, najlepiej słomkowe, przewiewne. I koniecznie woda w sprayu do twarzy. Po 5 minutach i tak całe ciało się nim pryska.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-05-02 12:59 autor odpowiedzi: Elżbieta Kasztelaniec - Mikrobiolog, Specjalista Dietetyki Medycyny Chińskiej

  Zgadzam sie z poprzedniczką, są to podstawowe zabiegi jakie nalezy wykonać podczas opalania. To już od nas zależy jakie kremy czy olejki sobie kupimy, najlepiej naturalne, bo nie uszkadzają struktury skóry. 

  Do opalania polecam  olejki, które mają naturalne filty np olejek z jojoby czy arganowy. Jesłi ktos woli balsamy, bo nie są takie tłuste to doskonale sprawdza sie balsam solaris, w swym składzie własnie ma olejek z jojoby.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-05 18:25 autor odpowiedzi: LECHO

  Kremy trzeba stosować z odpowiednim filtrem, kapelusze ochronne i trzeba dużo pić! Bo to też nawadnia organizm i skóra jest odporniejsza na tak wysokie temperatury.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-05 18:37 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Jeśli chodzi o opalanie to należy dozować je odpowiednio i nigdy nie przesadzać (bez względu na wiek). Mnóstwo ludzi przywozi ze sobą pamiętki z wakacji w postaci czerniaków - oczywiście ujawniają się po dłuższym czasie ale to słońce sprawia, że się pojawiają. To niestety grozi śmiercią. Ważny jest krem z wysokim filtrem UV, obowiązkowo kapelusz bądź inne nakrycie głowy. Staranie się omijać słońca w godzinach szczytu. Nie wystawienia się na słońce na parę godzin - tzn. nie leżenie plackiem na plaży godzinami. Warto mieć na uwadze fakt iż gdy pojedziesz na wakcje i będziesz zupełnie blada wówczas przy pierwszych kontaktach z mocniejszym słońcem możesz zostać poparzona, co niesie za sobą ryzyko podrażnienia i schodzenia skóry. Wczasujmy ale z głową abysmy nie żałowali gdyż tygodniowy relaks może nas drogo kosztować w przyszłości.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-24 20:45 autor odpowiedzi: smiling

  zastosuj krem z filtrem i nakrycie na głowę i to wszystko

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-27 15:20 autor odpowiedzi: Wiechu47

  Nie będę powtarzał rad rad w/w,ale dodam,żeby unikać ostrego słońca w godzinach południowych i około południowych.Leżąc na plaży nad morzem,czy basenem nie czujemy,że słońce niemiłosiernie praży i tu nawet wysoki filtr nie zawsze jest skuteczny.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Opalanie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy