Porady - pytania i odpowiedzi

2012-01-01 21:57 autor: Babcia Iwa

12 338 odsłon

Wrastające paznokcie palucha w stopach

Mam wrastające paznokcie paluchów stopy. Odradzono mi wizytę u chirurga a polecono u pedicurzystki w celu założenia klamer. Czy jest to skuteczny sposób. Jak pozbyć się bolesnego problemu. Wiem że teraz powinnam obcinać paznokcie na wprost a nie zaokrąglać. I co dalej?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-01-02 10:32 autor odpowiedzi: acaban

  A ja uważam że należy iśc do chirurga . Wcale to nie znaczy że bedzie potrzeba wycinania paznokcia. Ja mam ten problem i włąsnie chirurg zalecił mi kuracje  moczenia stopy/ palucha /  w mydle szarym -biały jeleń, rozpuszczonym w wodzie ciepłej 2 x po 20min dziennie przez 2 miesiace .Skutkuje.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-01-02 13:20 autor odpowiedzi: Babcia Iwa

  Ja bez niczyjego zalecenia właśnie od miesiąca co dziennie moczę paluchy w Białym Jeleniu i wychodzi mi z jednego ropka. Dziękuję za odpowieź - dalej będę moczyć i  zobaczę co z tego wyjdzie. Pozdrawiam. Iwona N.( Babcia Iwa)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-01-02 16:49 autor odpowiedzi: seniorkaa.w

  Ja zalecam jednak odważyć sie na wizytę u chirurga. Ja przeszłam zabieg wycięcia kawałka paznokcia  i od tamtej pory mam spokój, choć paznokcie dalej zaokrąglam z przyzwyczajenia. Raz wystarczy się przemęczyć, a problem nie  powróci.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-03-01 18:43 autor odpowiedzi: Babcia Iwa

  Dużo czasu minęło, klamry po 1 roku spowodowały zawinięcie się w rurkę paznokcia i wbijanie się w ciało. Byłam u chirurga, zalecił nie moczyć bo następuje obręk i uciska natgommiast polecił mi grubym pilnikiem piłować płytkę paznokci. Tak robiłam i nic. Udałam się do gabinetu (nowość) Pana Arkady na założenie kostki Arkady. Na razie oky. Zobaczymy co dalej.

  Gosia Kucharska skomentował/a odpowiedź 2015-06-04 12:37

  Też słyszałam o tej metodzie, że skuteczna. Z problemem paznokci najlepiej udać się po poradę do gabinetu podologicznego, ale są one tylko w dużych miastach. Podolog to taka kosmetyczka, która specjalizuje sie w pielęgnacji stóp, często u ludzi chorych.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-10-09 09:13 autor odpowiedzi: Eska1954

  Miałam też problem z wrastającymi paznokciami,poradziłam sobie bez chirurga.Trzeba porządnie spiłować paznokcia z wierzchu,ale tak dokładnie całego żeby był cienki.Dużym papierowym pilnikiem.Wymoczyć nogi ,watę skręcić w nitkę i przy pomocy pensety wcisnąć dokładnie pod paznokieć możliwie głęboko również z boków.To skutecznie zapobiega wrastaniu paznokcia.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-10-09 14:20 autor odpowiedzi: Babcia Iwa

  Dalej chodzę do proktologa połytce Arkady. Paznokcie pięknie odrosły ale z jednej strony od zewnątrz paznokieć strasznie ciasny a ze strony  chorej paznokieć się zawija, Podobno powinnam zgodzić się na wycięcie całego boku chodego paznokcia aż do korzenia, zszycie boków tym samym zwęzi się paznokiek. Zabieg pod znieczuleniem oczywiści ale cena od jednego paznokcja 750 zł x 2 = 1500 zł. Jak dla mnie to za duża i muszę sobie jakoś radzić albo pójść do chirurga.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-09-27 11:25 autor odpowiedzi: pielgrzym

  Miałem ten problem, to znaczy wrastające paznokcie. Nawet poddałem się operacji (miał to być tylko zabieg. Jednak zniosłem niemiłosierny ból).
  LECZ latem 2015 roku zaczął sam  rosnąć nowy, a po jakimś czasie kolejny. Czy coś takiego jest zwyczajną rzeczą ???

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Manicure i pedicure

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy