Porady - pytania i odpowiedzi

2011-02-15 19:27 autor: kahani

17 448 odsłon

Pamięć komputera a szybkość internetu

Czy pamięć komputera 265 MB RAM może powodować że internet (1 GB) jest bardzo wolny?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-02-15 20:58 autor odpowiedzi: ryza1937

  Przepraszam, że nie tylko Ci nie odpowiem, ale nadto zadam pytanie własne  (widzę, żeś lepszy ode mnie). W  metryczce do mojego komputera mam takie zapisy:

  - Całkowita pamięć fiz. 502, 80 MB

  - dostępna pamięć fiz.85.76 MB

  - Całk.rozm.pam.w .. 2GB

  - Dostępna pam. wirt.1,96 GB

  Powiedz mi, kochanienki - jaką ten mój komputer w końcu pamięć ma. Jaką mogę używać przy charakteryzowaniu obiegowym swego komputera? Jeszcze raz Cie przepraszam, ale sam widezisz z kim masz do czynienia. PoZdrawiam - Ryszard z Konina.

  Oceń odpowiedź 4 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-02-16 21:19 autor odpowiedzi: Kazik

  Komputer z Windows XP powinien mieć co                                                                                                                                                                                                                                            najmniej 512 MB RAM, bo sam Windows                                                                                             żre ponad 100 MB. Na szybkość otwierania jednej strony to nie powinno mieć wpływu, ale jak masz otwarte wiele stron [widzisz jedną, a pozostałe "spłynęły" na pasek dolny pasek szybkiego uruchamiania], to jednak są otwarte. A jak jeszcze coś ściągasz równocześnie--to może internet "przymulić".

  Komp. wtedy robi na ["twardzielu-HDD] pamięć wirtualną. Ale lawiruje między nią i rzeczywistym RAM. Dokup pamięci, jeżeli masz wolne gniazdo. Pamiętać należy, że do starego kompa dokupisz chyba na giełdzie komputerowej. W Krakowie taką mamy. Bo nowe RAM nie będą chciały dobrze ze starymi pracować. Czy wcale nie zechcą--tego nie wiem. Weź wyjmij jedną idąc kupować. Wtedy porównasz napisy. Sprzedawca obejrzy i będzie wiedział.

  RAM pobiera śmieci przy otwieraniu stron. Jak się "zaśmieci" a i tak masz mało to tylko resetowanie pomoże. A kto to lubi? Akurat dziś umieściłem na wątku gdzie pomagam właśnie o tym. Co za przypadek. Tu link do strony http://www.klub.senior.pl/esenior/t-pomoge-kazdemu-cz.v-page51-7404.html a potem poczytaj mój post 1007 to Speed-X [mój Nick--Kazik]

  Tam też możesz pytać jak jesteś członkiem i zalogujesz. Ale posty pomocowe możesz czytać. Te z "kotem" to moje. Jak tu jednak zadasz pytanie--to dostaję maila z powiadomieniem. Jednak tam zaglądam 2 razy dziennie. No i kto inny może pomóc gdy jestem wyłączony.

  Jako uzupełnienie do "czyściciela RAM" pobierz [lub sobie oglądnij] poniższy program. To daje do0datkowo podgląd [na pasku obok zegara] ile w danej chwili jest wolnego RAM. To też używam. Jak czasem czekam na otwarcie strony, to zerkam i widzę, że RAM-u wolnego mam Np. 10 MB. Wtedy wiem dlaczego otwieranie się ślimaczy.

  RAM odzysk    http://www.klub.senior.pl/esenior/t-pomoge-kazdemu-page19-2808.html . Str 19  #377 do  #386  --ale # 385 nie aktualne, bo serwer „Od Siebie” już  zlikwidowali. Pobrać można tutaj:

   

   Link do Mem Turbo     warto pobrać jako dodatek do  „RAM odzysk”

   

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-03-28 02:03 autor odpowiedzi: Kazik

  Odpowiedź dla ryza 1937

  Prawym myszy na "mój komputer">>wlasciwości i jest podane RAM. Pamięć wirtualną PC sam sobie ustawia. Czyli z tych "właściwości" zakladka "zaawansowane" I "ustawienia"--pierwsze od góry. Niech Windows sam wybiera. Dostępna pamięć fiz. mala bo WinXP pobrał ponad 100 MB i strony ktore otworzyleś. Ponadto nie wiem czy wiesz, że tak jak śmieci zostają na dysku to i na RAM też. Wyczyści przy wyłączeniu. Ale co jak wcześniej braknie i się zawiesi? Nawet zapisać pracy wtedy nie można. tylko restart i utrata pracy.

  Polecam coś co czyści RAM na bieżąco w czasie pracy i nawet o tym nie wiesz. Ti Speed-X. Tu pobierzesz i rozpakujesz RAR-m. Jak anty wir podniesie alarm to ignoruj. Bo to instalka, więc tak może potraktować. Zainstaluj i będziesz mial lepiej. Ja mam tylko 512 MB RAM i korzystam z tego. Tu pobierzesz.

   

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-28 12:15 autor odpowiedzi: Fundacja Wałbrzych 2000

  Witam,

  Warto wspomnieć że w komputerze mamy 2 typy pamięci - operacyjna (RAM) i masowa (np. dysk twardy). Jeśli zabraknie ci RAM'u na pewno komputer się nie zawiesi, ponieważ system zacznie korzystac z dysku twardego jako pamieci operacyjnej. Niestety wadą takiego rozwiązania jest znaczny spadek wydajności, (nie zaleca się resetu komputera - warto poczekać i zamknąć niepotrzebne programy np. skype, firefox), jedynym rozwiazaniem jest dokupienie kości pamięci RAM.

  W Win XP polecam uzycie programu EasyCleaner - i usunięcie programów z autostartu - wiele programów mimo że nie ma takiej potrzeby uruchamia się wraz z systemem - spowalniając go.

  Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Komputery i Internet: pozostałe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania