Porady - pytania i odpowiedzi

2015-12-25 21:23 autor: anada

9 104 odsłon

Jak "poruszać się" po senior.pl

Ja nie szukam odpowiedzi. Chętnie znalazłabym "instrukcję" korzystania z tego Forum.
Niestety zupełnie nie przemawia do mnie jego "szata graficzna".
Nie potrfię znaleźć nic ciekawego aktualnego. Nie potrafię ponownie trafić na ten sam wątek/temat, który mnie zainteresował.
Zupełnie nic - nie ptrafię się tu poruszać, a chętnie wymieniałabym myśli i doświadczenia(?) na różne tematy z rówieśnikami.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-12-27 14:54 autor odpowiedzi: zombi

  W pasku narzędziowym uruchom ,,Klub Senior Cafe,,tam znajdziesz wszystko ,,zainteresowaną ,,stronę,, zapisz w przeglądarce ,ja mam google ,i w pasku wyszukiwania w prawym rogu jest gwiazdka kliknij na nią oraz na gotowe, stronę tę znajdziesz w zakładkach pozdrawiam,,

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-12-29 16:45 autor odpowiedzi: Stefan

  anada, obawiam się, że po odpowiedzi zombi dalej niewiele wiesz.

  Rób tak:
  Kliknij ten link:  http://www.klub.senior.pl/
  Jesteś na forum. Widzisz stronę główną. W pierwszej kolumnie O serwisie masz działy, a w nich tematy, a w nich wątki.
  Otwórz, kliknij na trzeci od góry eSenior (czerwony).
  Zobaczysz na samej górze cztery wątki, t.zw. Przyklejony. Wybierz wątek "Komputer - poznać i polubić".
  Zacznij go czytać od początku.

  Oto jedna z moich porad dla Początkujących w tym właśnie wątku: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-tworzenie-i-przesylanie-obrazkow-na-forum-page3-6025.html  , post nr 60.

  Powodzenia.
  Zaloguj się na forum. Napisz do mnie PW, ew. na Skype, (jeśli masz).
  Stefan.

  anada skomentował/a odpowiedź 2015-12-30 19:36

  Stefanie dzięki za zainteresowanie moim "problemem" i odpowiedź. Ja komputer znam w miarę dobrze, ale tak "humanistycznie". Wykorzystuję go od lat jako "maszynę do pisania". Moje kłopoty z "senior.pl" polegają na tym, że zupełnie nie potrafię pojąć tej szaty graficznej - tematów, wątków. Zaproponowałeś mi kontakt przez PW, a ja nawet tego nie potrafię na tym forum znaleźć. Mimo, że jestem już "panią na emeryturze" mam (moim zdaniem) młode zainteresowania. Jestem użytkownikiem jednego z forów społecznościowych dotyczących mojego hobby, ale tam "na stałe" pojawiają się wyłącznie młodzi ludzie. Odnośnie głównego tematu (zainteresowań) znajduję tam do dziś kopalnię wiedzy, ale niestety porozmawiać (nawet "zdalnie") o innych sprawach już raczej się nie da. Młodzi ludzie mają całkiem odmienne spojrzenie na interesujące mnie sprawy - historia, (szeroko pojęta) polityka, nasz kraj, trochę wspomnień, zwykłe babskie i nie tylko babskie ploteczki. Tyle, że tamto forum oraz jego odpowiednik (?) w Niemczech są dla mnie graficznie przejrzyste, wiem gdzie, co i jak. A tutaj się gubię. Tu nigdy nie potrafię wyszukać tego (powyższego), co mnie interesuje i w końcu po tak długim czasie przypadkowego podczytywania różnych dyskusji podjęcia wymiany zdań i poglądów.

  Stefan zaktualizował/a odpowiedź 2015-12-30 22:37
  anado!
  Jesteś na forum KSC już prawie 3 lata, sprawdziłem. I napisałaś tam zaledwie 4 posty, (od VI do VII. 2014). To b.mało. W Twoim Profilu tam też jest b.mało o Tobie.
  Nie odpowiedziałaś mi na dwie rzeczy: czy znalazłaś i czytałaś mój wątek "Komputer-poznać i polubić", i czy posiadasz Skype, (to taki komunikator podobny do Gadu-Gadu, tylko głosowy, wygodny).
  Bez tego nie zaczniemy.
  Odezwij sie do mnie na forum KSC.
  A teraz życzę Ci pomyślnego Nowego Roku..
  Stefan.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Dodano 2014-12-05 15:58 przez sajmon52@o2.pl

  Ruchome obrazki

  Mam pytanie.Dlaczego jak wpisuję do postu  ruchome obrazki lub gify , to mi się nie poruszają tylko są stałe.Pewnie coś z knociłam w stawiając ale co??

  kategoria: Grafika

 • Dodano 2019-09-09 15:04 przez mbkol

  Kto ma Intutab?

  Niestety nie mogę sobie poradzić z moim tabletem dla seniorów, który dostałam od dzieci. Jak zrobić, żeby można było zapisywać zdjęcia na SD? Wszystkie zapisują się na pamięci głównej i nie ma jak tego zmienić. Dziękuję z góry za instrukcje. Marta

  kategoria: Laptopy, netbooki

 • Dodano 2015-08-31 22:18 przez ogrodnik

  opieka nad seniorem

  Jak załatwić płatną opiekę nad starym ,chorym ojcem .Dzieci mieszkają na stałe w USA. Ojciec jest samotną osobą mieszkającą w Polsce. Czy można ztrudnić osobę bezrobotną i zarejestrować umowę.W jaki sposób można to załatwić zgodnie z przepisami.

  kategoria: Opieka nad chorym, rehabilitacja

 • Dodano 2015-07-31 07:59 przez janblasik

  wniosek ZUS Rp-1 o przedłuzenie renty

  Witam serdecznie,jestem niepełnosprawny 11 lat na obydwa kolana,obydwa biodra,wszystkie stawy,idzie mi na 65 rok,jestem na rencie,choruje na silna depresję.Mam pytanie ponieważ nie mogę pisać długopisem szukam druku ZUS Rp-1a aktywnego abym po wzięciu rano 10 tabletek mógł go wypełnić.Prawie wszystk...

  kategoria: Emerytura, renta

 • Dodano 2015-06-18 12:21 przez Grunwald1410

  Odruch wymiotny na mięso

  Dzień dobry.Bardzo martwię się o dietę mojej babci. Kiedyś swobodnie mogła jeść mięso pod różną postacią, teraz już na sam jego zapach zbiera się jej na wymioty - zostawia więc je na talerzu, je praktycznie wyłącznie kaszę jaglaną i jajka. Jest bardzo słaba, marnieje w oczach. Na śniadanie i kolację...

  kategoria: Zdrowa dieta

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Internet

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania