Porady - pytania i odpowiedzi

2013-03-02 10:02 autor: wiszymanska

63 000 odsłon

Problem z wstawianiem obrazków do poczty wp

Mam pocztę na wp i zawsze do listów wstawiałam obrazek, a nie załącznik (swoją drogą też). Teraz nie mogę dodać, po wybraniu obrazku i kliknięciu dodaj, w mailu ukazuje się jakaś ramka, a w środku jakiś prostokącik. Do tej pory nie miałam z tym problemu. Mam włączony tryb htlm. Proszę o radę.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-03-03 14:31 autor odpowiedzi: Kazik

  Nie ma [moim zdaniem] możliwości wklejenia obrazka do maila bezpośrednio w ramkę [tu gdzie piszesz wiadomość]. Nawet gdy się użyje hostingu [np. Image Shack , wgrywacz lub inny]

  Jest taka możliwość jak się wysyła przez Incredi Mail. Wtedy adresat ma nawet ruchomy obraz w swoim mailu bez potrzeby otwierania. Ruchomy jeżeli to jest GIF ruchomy. Nawet muzykę do obrazka można podesłać [do życzeń] lub nagranie życzeń swoim głosem. Nie musi mieć nawet odtwarzacza [bo każdy ma-WMP] i w mailu mu się otworzy miniaturka odtwarzacza. Wystarczy że kliknie przycisk „Play”. Jak potrzebuję to Incredi Mail instaluję a potem usuwam, gdyż wszystkie maile przychodzące do mnie na skrzynkę [w Gmail] przepisuje na tą niby drugą [faktycznie to ta sama-adres] 

   

  Co zbędnie zatrudnia część RAM a na dodatek przez serwer idą impulsy i chociaż nie mam ograniczeń, to dostawca internetu tego nie lubi. Serwer mam w budynku [założyli dwaj mieszkańcy] i mówili mi że duży ruch mam przez ich serwer. Dlatego I.M. instaluję [i odinstaluję] tylko przy okazji Świąt, imienin itp. Wpisz w Google nazwę i pobierz sobie z „dobre programy”. A obrazki to wysyłam jako załączniki pojedynczo lub robię paczkę RAR.

   

  Ja mam skrzynkę w Gmail ale to obojętne gdzie kto ma. Nie rozumiem jak mogłaś wcześniej wklejać obrazki w ramkę do pisania? Chyba że programem który podałem. Wypróbowałem dziś wiele sposobów [wysyłając do siebie] i to nie możliwe. Jak kto wie lepiej to napisze i ja wtedy też skorzystam. Śledzę ten temat-dostanę mail jak ktoś się tu dopisze.

   

  Ocena odpowiedzi 4 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-03-03 16:33 autor odpowiedzi: wiszymanska

  Żle mnie zrozumiałeś.Ja nie wklejałam obrazków w ramkę.Ja mam pocztę na WP.Przy pisaniu listu jest polecenie :wstaw obrazek.Zawsze cały obrazek mi się załadował.A teraz zamiast obrazka wkleja mi się mała rameczka prawie pusta, bo z jakimś znaczkiem.Szkoda,że nie mogę go skopiować i przesłać.Może to wirusy mi utrudniają lub właściciel tych obrazków blokuje wysyłanie.Ja najczęściej pobieram z Chomika te obrazki.Ja nie jestem dobrze zorientowana w takim temacie, co piszesz.Jestem pod tym względem laikiem i nie specjalnie znam terminologię w obsłudze komputera.Mnie interesuje kontakt ze znajomymi przez pocztę i wysyłanie załączników i ciekawych zdjęć czy obrazków.Za radę dziękuję .

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-03-04 17:26 autor odpowiedzi: Ewelina Włodarczyk

  Witaj, chcesz wstawić zdjęcie do listu? W WP jest możliwość wstawienia jako plik zdjęć, wideo itd.. Spróbuj tak:

  Witam:)

  Ocena odpowiedzi 4 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-03-04 22:16 autor odpowiedzi: Stefan

  Nie widzę problemu.

  Najprościej, najszybciej to tak:

  otwórz Moje obrazy > ppm na obrazek > "Wyślij do" > "Adresat poczty" > OK.

  Otworzy się okno wysyłania emaila, w którym już jest obrazek w pasku "Dołącz".

  Dopisać jakiś tekst i "Wyślij".

  Ale można i którymś hostingiem, np. TinyPic lub ImageBanana.

  Opisałem to tutaj: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-tworzenie-i-przesylanie-obrazkow-na-forum-6025.html , posty 5 i 6.

  Pozdrawiam.

  S.

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-03-05 06:35 autor odpowiedzi: Kazik

  Żle mnie zrozumiałeś.Ja nie wklejałam obrazków w ramkę.Ja mam pocztę na WP.Przy pisaniu listu jest polecenie :wstaw obrazek.

  To cytat z Twojego postu. Rozumiem że WP to Wirtualna Polska. Ja mam w GMAIL--ale co za różnica gdzie się ma skrzynkę? Moim zdaniem żadna. Ktoś inny będzie miał na "interiI" i też bez różnicy.

  W swoim pierwszym poście napisałaś że wstawić chcesz ale nie jako załącznik. Czyli podpowiedź Lucyny odpada, bo ten Gif pokazuje właśnie na załącznik.

  Stefan proponuje „wyślij do>>adresat poczty” ale i to nie możliwe. Przede wszystkim potrzeba utworzyć profil przez >>panel sterowania>>klik w „poczta”>> i to też nie wszystko. A wysyłanie WYŁĄCZNIE przez Outlook

   A w końcu ja wysyłam Przez GMAIL a pytająca nie wiem czym wysyła. Natomiast druga podpowiedź Stefana też nie załatwia sprawy-propozycja hostingu. Bo ja już o tym pisałem i dałem za przykład Image Shack lub wgrywacz. Nawet tak przerobiony obrazek na LINK nie da się wysłać wklejając przez ramkę gdzie się pisze TREŚĆ. Wypróbowałem to.

  No to zostaje wysłanie jako załącznik. Ale „wiszymanska” tego nie chce. No to co chce? Rozumie ktoś? Jeżeli zrobisz zrzut ekranu to zaznacz miejsce gdzie chcesz wklejać i tym razem mi przyślij jako załącznik.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

  Kazik zaktualizował/a odpowiedź 2013-03-05 06:41

  Przez te kombinacje to Outlook stał się teraz moim domyślnym klientem poczty. Ale przywrócę to sobie jak miałem. A przy tej okazji okazuje się że dołączanie obrazka wkleja się w linijkę "załączników". Czyli nie tak jak byś chciała?

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-03-05 08:38 autor odpowiedzi: wiszymanska

  Ja mam obrazki na pulpicie laptopa.Jak chcialam przesłałać go do znajomych, to klikałam w :wstaw obrazek.Póżniej przeglądaj mi się ukazywało i otwierałam pulpit i szukałam wybrany obrazek , czy zdjęcie.Wtedy cały obrazek mi się ładował.A jako załącznik , to ja wiem ,że można wysłać.Tylko mnie to ciekawi,że do tej pory wszystko szło gładko bez problemów, a od pewnego czasu nie mogę.I tutaj moj problem.

  Ocena odpowiedzi 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-03-05 09:44 autor odpowiedzi: Stefan

  Wi.

  Jest tak jak mówisz. Sprawdziłem w poczcie wp.pl.

  Jest na belce przycisk "Wstaw obrazek". Pobrałem obrazek z pulpitu. I wysłałem go, do siebie. Doszedł.

  Ale odbiorca w poczcie Odebrane musi kliknąć "pokaż obrazki". I mu się otworzy, pokaże. Może sobie też zapisać.

  No tak już jest. Od  "..pewnego czasu.."  - jak piszesz.

  I nic na to nie poradzisz.

  A dlaczego, kochana, nie chcesz wysyłać tak jak ja poradziłem ? Przez "Wyślij do" > "Adresat poczty" ? Z pulpitu też można.

  A obrazków nie trzyma/nie przechowuje się na pulpicie, tylko w Moje obrazy, (w Obrazy wg W7).

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-03-05 14:57 autor odpowiedzi: wiszymanska

  Ja po przesłaniu obrazków, zaraz je z pulpitu usuwam.

  Ocena odpowiedzi 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-03-07 21:33 autor odpowiedzi: annaroma

  Miałam ten sam problem przed kilkoma dniami i nie mogłam sobie z tym poradzić w poczcie wp.  Do czasu zmiany poczty radziłam sobie wspaniale wysyłając niemal setki obrazków i życzeń. Dzisiaj rozwiązałam tą zagadkę.Gdy otworzysz pocztę"napisz" kliknij na "tryb HTML" na tym pasku na końcu masz "strzałkę" kliknij na nią, otworzy się szeroki pasek i tutaj za słoneczkiem kliknij na niebieski kwadracik "wstaw obrazek" i następnie "przeglądaj" i "dodaj obrazek" na tym polega cała zmiana w poczcie. Życzę powodzenia. Pozdrawiam. A.F.

  Ocena odpowiedzi 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-03-08 08:07 autor odpowiedzi: wiszymanska

  Dzięki za pomoc.Ja miałam włączony tryb HTML i mimo to nie wstawiał się cały obrazek ,tylko ramka w środku z napisem -nazwą obrazka.Teraz nic nie robiąc wszystko wróciło do normy.Jestem już szczęśliwa z takiego obrotu sprawy.Nie wiem , co to się działo te kilka dni.Pozdrawiam.W.S.

  annaroma skomentował/a odpowiedź 2013-03-08 11:27

  U mnie też obrazki wchodzą po staremu,myślę że to był błąd poczty i ktoś zgłosił uwagę. Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Dodano 2011-12-12 23:40 przez Ewunia

  Gdzie zgłaszać spam?

  Ostatnio zaczęłam otrzymywac dużo spamerskich wiadomości, zagranicznych ale i polskich, od różnych firm, które "zapuytują czy mogą wysłać ofertę". Czy moge gdzieś zgłaszac takie maile jako spam (nie chodzi o pojedyncze akcje ale o regularne spamowanie, zaśmiecające mi skrzynkę do kilku razy w tygodn...

  kategoria: Internet

 • Dodano 2012-04-20 16:58 przez lemar8185

  Pomoc w ustawieniach poczty Windows Live

   prosze o pomoc: nie mogę odbierać  wiadomości przychodzących w poczcie Windows Live  pojawia się komunikat:prosze pobrać foldery- przy akceptacji-pojawia się następny komunikat: połączenie TCP/IP zostało nieoczekiwanie przerwane przez serwer.Nie mogę sobie poradzić. Zaznaczam,  że jestem początkujc...

  kategoria: Oprogramowanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Internet

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania