Porady - pytania i odpowiedzi

2011-07-09 13:51 autor: klaudia1991

61 914 odsłon

Czy paradontoza jest zaraźliwa?

Czy moge sie zarazic paradontoza poprzez calowanie ?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-02-11 01:06 autor odpowiedzi: LECHO

  Nie obawiaj się! Paradontoza nie jest zaraźliwa. Owszem, może być po części ona chorobą dziedziczną, można odziedziczyć skłonności do jej wystąpienia, jednak dbanie o higienę jamy ustnej, regularne wizyty kontrolne u dentysty na pewno temu zapobiegną. Poprzez całowanie- nie zarazisz się tą chorobą.

  Ocena odpowiedzi 3 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-28 00:24 autor odpowiedzi: smiling

  co to jest paradontoza - jest to zapalenie przyzębia a powodują to zapalenie bakterie które opanowują dziąsła ipenetrują dalej co w dalszej kolejności doprowadza do zaniku kości,  rozchwiania zębów i ich wypadania. Pierwszym obiawem jest uwidacznianie szyjek zębów i zapaleniu dziąseł . Lecz ta choroba nie jest zaraźliwa

  Ocena odpowiedzi 0 4

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-04-08 10:00 autor odpowiedzi: Wiechu47

  Choroba nie jest zaraźliwa,a więc całuj sie spokojnie.Paradontozie można zapobiec,dbajac o higienę jamy ustnej.Są specjalne pasty do mycia zębów.

  Ocena odpowiedzi 3 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-05-29 11:33 autor odpowiedzi: Yes Dent

  Paradontoza czy próchnica to zakaźna, nawracająca choroba bakteryjna. Objawy paradontozy to krwawiące i nadwrażliwe dziąsła, a w dalszym przebiegu rozchwianie i utrata zębów.

  Ważna jest higiena jamy ustnej, scaling i piaskowanie co 6 miesięcy, systematyczne, codzienne oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych nitką dentystyczną, szczotkowanie min. 2 x dziennie (lepiej oczyszczają płytkę szczoteczki elektryczne niż tradycyjne) oraz przegląd stomatologiczny raz na pół roku i w razie wątpliwości RTG.

  Często zdarza się, że leczona na paradontozę jest cała rodzina. Co do całowania, to jeżeli przestrzegasz na co dzień zasad higieny i systematycznie dbasz o swoje zęby, to prawdopodobnie nic się nie stanie, jednak w twoim przypadku, ryzyko zachorowania na paradontozę jest dużo większe.

  Należy zwracać uwagę na pierwsze niepokojące objawy tzn. krwawienie podczas szczotkowania, nadwrażliwość zębów, zaczerwienienie lub opuchlizna dziąseł.

  Paradontoza może mieć również podłoże genetyczne i w takim przypadku choroba może wystąpić nawet przy idealnej higienie jamy ustnej.

  Profilaktyka polega na zdrowym żywieniu pokarmami bogatymi w białko oraz witaminy. Należy jak najczęściej spożywać produkty zmuszające do gryzienia i żucia, ważne jest również unikanie palenia oraz leczenie wad zgryzu.

  Ocena odpowiedzi 0 4

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Dentystyka i Protetyka

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania