Porady - pytania i odpowiedzi

2011-01-03 11:43 autor: ewelinap1982

21 310 odsłon

Wydaje mi się że mam paradontoze. Jakie są jej obiawy? Co powinnam zrobić?

Wydaje mi się że mam paradontozę. Czy powinnam sie obawiać że stracę zęby? Mam dopiero 28 lat co powinnam zrobić aby tego uniknąć? Czy leczenie jest kosztowne?

Pytanie zaktualizowano 2011-01-03 11:46

Przepraszam powinno być objawy:)

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-04-19 16:35 autor odpowiedzi: abigaj

  Objawy paradontozy to krwawienie z dziąseł szczególnie przy myciu zębów, przy gryzieniu twardych pokarmów. Innym istotnym objawem jest odkładający się kamień nazębny,odsłonięte szyjki zębowe itd.Ale można przeciwdziałać,zapobiegać,leczyć.Ponieważ jest to choroba przyzębia trzeba szczególnie dbac o higienę.Nieodzowna jest szczoteczka elektryczna Oral B. Ręczna nie wyczyści  tak skutecznie.Poza tym często usuwać kamień /przynajmniej co pół roku/.To takie minimum wiedzy i działania.

  Oceń odpowiedź 2 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-06-13 18:51 autor odpowiedzi: Yes Dent

  Przy objawach przypomnających paradontozę zawsze warto udac się na konsultację/przegląd do gabinetu stomatologicznego. Jedynie lekarz może potwierdzić lub wykluczyć paradontozę. Jest wiele innych schorzeń przyzębia dających podobne objawy. Właściwa higiena to solidna podstawa. Dobra, miękka szczoteczka nie raniąca dziąseł, odpowiednie szczotkowanie, nić dentystyczna, płyn do płukania jamy ustnej i scaling 2-3 razy w roku.

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Dentystyka i Protetyka

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania