Porady - pytania i odpowiedzi

2011-06-06 00:06 autor: Gizmo

16 325 odsłon

Leki na cholesterol a trudności z poruszaniem się

Kochani czy ktoś z Was odstawił całkowicie leki na cholesterol z powodu pogłębiających się problemów z chodzeniem.Pilne!!!!!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2011-06-08 14:54 autor odpowiedzi: Michał Budasz

    Cholesterol nie ma nic wspólnego z problemami poruszania się. Sztuczne obniżanie poziomu cholesterolu, może okazać się zgubne. Nie wiem dlaczego bierzesz leki na cholesterol, pamiętaj jednak, że zawyżony poziom cholesterolu nie jest groźny, ważniejszy jest stosunek HDL do LDL, który powinien wynosić 4:1. Kłopoty zchodzeniem, to raczej miażdżyca, a nie cholesterol.

    Czytaj więcej

    Pozdrawiam Michał Budasz

    Oceń odpowiedź 2 34

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-01-11 21:51 autor odpowiedzi: marola46

    Michal ma rację,ale jeżeli bierze się leki na cholesterol,to porusza się miażdżycę,czyli krążenie, i rzeczywiście są klopoty z poruszaniem. Ja już nawet ubrać się nie potrafię, nie wiem co lepsze i co robić.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-05-21 23:49 autor odpowiedzi: iwasiwa

    Mnie się też wydaje że odstawienie leków nie ma związku z poruszaniem ,ja również odstawiłam leki, chociaż brałam je bardzo krótko, ponieważ bolały mnie mięśnie, teraz zmieniłam dietę, ruszam się dużo, a wyniki mam cały czas takie same, tzn. tak jak przed braniem leków, w czasie brania leków też nie były lepsze, uważam że branie niektórych leków nie zawsze jest skuteczne, za to skutecznie nam czyszczą portfele.

    Oceń odpowiedź 0 18

    skomentuj | odpowiedz

  • 2017-04-19 07:54 autor odpowiedzi: gorczyn2

    Bóle mięśni występują przy braniu leków na zbicie cholesterolu. Taką informację otrzymałem od lekarza kardiologa. Kiedyś czytałem na forum, że pomaga picie oleju rydzowego. Gość pisał, że pije 1 łyżeczkę dziennie na noc i że od 2 lat posiada choleterol w normie

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 28 dni temu, 20:15 autor odpowiedzi: babciela

    Przy braniu steroli istotnie moga wystapić silne bole mięśniowe i jest to powód do odstawienia tych leków. Mój przedmowca ma rację- ważny jest poziom HDL i LDL, a szczegolnie trójglicerydów i homocysteiny.Przy osłabieniu kkd prosze wziąć pod uwage cukrzyce(ew, polineuropatia- uszkodzenie nn obwodowych,chorobe kręgoslupa, i ostatnia- miazdzyca...

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Mój profil

Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania



  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X