Porady - pytania i odpowiedzi

2010-12-28 23:41 autor: RaF

23 292 odsłon

Problemy z skręconym palcem

Witam. prawie 3 miesiące temu na w-f dostałem piłkę w najmniejszy palec prawej ręki. Myślałem, że to wybicie i pociągnąłem palec z nadzieją, że go nastawie(teraz wiem, że źle zrobiłem). Udałem się następnego dnia do lekarza rodzinnego który stwierdził, że to nie jest złamanie i wypisał zwolnienie z wf na 2 tyg. Na prześwietlenie nie wysłał, do gipsu nie dał, więc myślałem, że szybko się zagoi.

 

Po 3 tyg musiałem już iść na praktyki, na których musiałem mimo bólu nosić ciężkie rzeczy. W szkole musiałem pisać (odciągałem palec w bok, żeby nim nie haczyć o zeszyt i żeby wgl. potrafić pisać). Ból nie ustępował, zrobiłem sobie przerwę od praktyk i wf. Od początku smarowałem Arcalenem.

 

Minęło prawie 6 tygodni, a palec nadal spuchnięty, zwłaszcza gdy coś robię i miałem brak siły w palcu, więc udałem się do prywatnego ortopedy który stwierdził, że to skręcenie i wypisał na kolejny miesiąc zwolnienie z wf i praktyk.Powiedział, że nie mam go obciążać i po tym okresie powinno być wszystko ok i kazał smarować fastumem oraz mówił, że torebka stawowa długo się leczy okoł 6-8 tygodni i że mam uzbroić się w cierpliwość.

 

Mija już 11 tygodni a staw dalej nie jest sprawny. Nie boli mnie gdy go dotykam, ale nie mam w palcu siły, a na dodatek gdy jest ciepło palec puchnie. Smarowałem fastumem miesiąc od spotkania z ortopedą, ale już przestałem bo to przesada. Od tego wypadku mija już prawie 3 miesiąc czasu, a z palcem wcale nie jest lepiej. Największym problemem jest opuchlizna, która powraca gdy wykonuję jakąś czynność i gdy robi się ciepło. Nie mogę wyleczyć tego palca! Dodam, że oszczędzałem palec jak mało kto, starałem się w ogóle nim nie ruszać.

 

W styczniu idę do ortopedy. Pytanie co mam robić, żeby wyleczyć ten palec. Czy mogę grać w piłkę nożną, a może powiniem zacząć ćwiczyć i palec szybko wróci do normy? Ale przecież gdy coś robię to palec puchnie, więc gdy zacznę ćwiczyć znowu będzie to samo. Czytałem że inni po miesiącu od skręcenia już są zdrowi. Dla mnie 3 miesiące bez sportu to horror, ponieważ kocham piłkę nożną i ogólnie aktywność fizyczną. Proszę o pomoc!!!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-05-31 17:48 autor odpowiedzi: asiasia

  Po wszelkiego rodzaju urazach wskazana jest rehabilitacja, która sprawia że nasz organizm wraca do sił. Podobnie jest z Twoim palcem, trzeba go troche poćwiczyć a powróci do sił, no chyba że nastapiły jakieś nieodwracalne zmiany. Gdy palec puchnie lub boli wspomagająco polecam maść przeciwbólowa traumeel s.

  Ocena odpowiedzi 0 4

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-05 01:40 autor odpowiedzi: smiling

  może żle został  nastawiony  i uciska na nerw konieczne odwiedziny u ortopedy

  Ocena odpowiedzi 0 4

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania