Porady - pytania i odpowiedzi

2013-08-15 00:27 autor: basiar2002

18 355 odsłon

Choroba serca - Stenoza aortalna


Choroba serca; - Diagnoza - Stenoza aortalna. Zwężenie zastawki mitralnej lewej komory serca. Pozawałowe zmiany miażdżycowe przepływów szyjnych;- zwężenia przepływowe 40%, nadciśnienie tętnicze. Po kilku badaniach USG serca w odstępach pół roku, powstało minimalne zwężenie zastawki mitralnej. Minimalne, ale powstają zwężenia. Następstwem tego powtórne badanie USG po 1 roku i założenie aparatu - Holtera w celu dokładniejszego badania. Systematyczne przyjmowanie leków rozrzedzających krew i nadciśnieniowych:
1/. Atoris
2/. Concor cor
3/. Amlozek
4/. Tritace
5/. Diuresin
Założenie aparatu Holtera dopiero we Wrześniu po odczycie zapisu Holtera
powtórne USG serca, wizyta u lekarza Kardiologa i co dalej ? , aż strach pomyśleć.
Jeśli ktoś z Was ma taką chorobę serca niech się ze mną podzieli w jaki sposób
był leczony i w jakim stopniu zwężenia jest konieczna operacja zastawki mitralnej.

Pytanie zaktualizowano 2016-04-05 17:21

Choroba serca; - Diagnoza - Stenoza aortalna. Zwężenie zastawki  aortalnej i  mitralnej lewej komory serca. Pozawałowe zmiany miażdżycowe przepływów szyjnych;- zwężenia przepływowe 40%, nadciśnienie tętnicze. Po kilku badaniach USG serca w odstępach pół roku, powstało minimalne zwężenie zastawki aortalnej i mitralnej. Minimalne, ale powstają zwężenia. Następstwem tego powtórne badanie USG po 1 roku i założenie aparatu - Holtera w celu dokładniejszego badania. Systematyczne przyjmowanie leków rozrzedzających krew i nadciśnieniowych:
1/. Atoris
2/. Concor cor
3/. Amlozek
4/. Tritace
5/. Diuresin
Założenie aparatu Holtera dopiero we Wrześniu po odczycie zapisu Holtera
powtórne USG serca, wizyta u lekarza Kardiologa i co dalej ? , aż strach pomyśleć.
Jeśli ktoś z Was ma taką chorobę serca niech się ze mną podzieli w jaki sposób
był leczony i w jakim stopniu zwężenia jest konieczna operacja zastawki mitralnej.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-08-27 15:01 autor odpowiedzi: iwasiwa

  Też mam stenozę aortalną i wadę zastawki mitralnej,rozpoznaną  dwadzieścia lat temu,nigdy nie byłam leczona ,poza nadciśnieniem na które biorę leki.Stan zastawek kontroluję raz w roku,robiąc echo serca i tyle.Jestem pod opieką kardiologa,nic ponadto.Mogę jeszcze dodać,że staram się odżywiać uwzględniając dietę lekkostrawną bogatą w owoce i warzywa,dużo spaceruje,ćwiczę i staram się unikać stresowych sytuacji.Zdaje sobie sprawę,że może przyjść taki moment,że będę musiała się poddać zabiegowi,tylko w ten sposób można sobie pomóc.

  Oceń odpowiedź 0 4

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-08-28 12:50 autor odpowiedzi: basiar2002

  Witam serdecznie. Dziękuję , że napisałaś w sprawie Stenozy aortalnej i podzieliłas się ze mną Twoimi przypadłościami. Podobnie jak ja leczysz przyjmując leki na nadciśnienie tętnicze. Kontrolne badanie USG serca. Dokładnie tak samo jak ja. Po 1/2 roku badania USG stwierdzono zwężenia , minimalne , ale są. Jeśli w dalszym ciagu będzie się zwężać zastawka to lekarz Kardiolog poinformował mnie, że muszę mieć zabieg, operacja zastawki mitralnej. Bardzo się martwię i nie ukrywam tego. Pod koniec Września zapisana jestem na założenie Holtera i USG serca, potem wizyta u Kardiologa, ocena tych badań i dalszego zalecenia.  Chciałam się z kimś podzielić informacją w sprawie tej choroby. W internecie się dużo naczytałam , ale nie ma to jak poinformować się osoby, którą dotyczy to schorzenie serca. Być może nie potrzebnie się martwię, może nie będzie konieczna operacja zastawki. Zdaję sobie z tego sprawę, że w dużej mierze będzie zależało to od nastepnych badań i wyników. Dalsze zalecenia lekarza Kardiologa. Dziękuję za odpowiedź i życzę dużo , dużo zdrówka.

  Z pozdrowieniami.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-08-28 12:50 autor odpowiedzi: basiar2002

  Dziękuję , że napisałaś mi o swoim leczeniu i podobnej dolegliwości serca. Podobnie jak ja z tym , że u mnie badania wykazują zwężenia, minimalne  ale niestety są w odległości 1/2 roku.  Lekarz Kardiolog wspomniał mi o zabiegu operacyjnym jak będzie się w dalszym ciągu zwężać zastawka. Bardzo ta wiadomość mnie zmartwiła nie ukrywam, a może jeszcze nie będzie pilny ten zabieg czego bym sobie życzyła. Bardzo łatwo się męczę co też mnie zastanawia. Teraz we Wrześniu mam mieć założony Holter i po badaniu USG wizyta u Kardiologa.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-23 21:03 autor odpowiedzi: smiling

  bądź dobrej myśli , ja mam niedomykanie się zastawki mitralnej i aortalnej, utrwalone migotanie przedsionków  lecz z tym należy żyć i powiem Ci jedno jeśli jest możliwość zrobienia zabiegu a będzie konieczny to zrób bo może być tak że będziesz chciała zrobić zabieg lecz może się już nie dać a poza tym bądź dobrej myśli i nie daj się pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-10-09 02:03 autor odpowiedzi: basiar2002

  Dziękuję  Smiling za dobre rady.   Przygotowywałam się do operacji poprzez badania i koronarografię , która przed operacją była konieczna. Właśnie 04.03.2014r miałam  już operację serca  - zastawki aortalnej.  Jestem już po operacji 6 miesięcy. Łatwiej mi się oddycha i lepiej funkcjonuję niż dotychczas to było z tym różnie. Mam również niedomykalność zastawki mitralnej , ale jednocześnie nie było możliwosci  jej z operować.  Jestem pod stałą kontrolą kardiologiczną. Pozdrawiam serdecznie , życzę dużo zdrowia bo ono jest najcenniejsze.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-06-28 18:55 autor odpowiedzi: babciela

  Nie jestem kardiologiem- natomiast zwęzenie tetnic domózgowych wymaga systematycznej kontroli- systematycznej kontroli wymaga poziom cholesterolu i homocysteiny.Pozdrawiam. B

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Badania i diagnostyka

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania