Porady - pytania i odpowiedzi

2013-02-27 11:37 autor: janina_wol

9 383 odsłon

Czy Egipt jest bezpieczny?

Wybieram się z mężem do Egiptu w marcu. Dużo się słyszało o tych całych rewolucjach. Czy ktoć był ostatnio w Egipcie i może mi powiedzieć czy w okolicach Sharm El Shaikh jest bezpiecznie? Może powinniśmy jednak zrezygnować z wyjazdu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • EKSPERT Najlepsza odpowiedź

  2013-02-27 11:59 autor odpowiedzi: Michał Laskowski

  Witam serdecznie,

  w wszystkich krajach objętych w ostatnim czasie rewolucją należy zachować szczególną ostrożność. Ważne jest także to czy zamierzają Państwo pozostać w hotelu czy także udać się na jakąś wycieczkę fakultatywną. Jeśli mają Państwo w planach zwiedzanie polecamy korzystać z oferty organizatora z którym Państwo lecą. Jest to może troszkę droższa opcja jednak organizowana przez sprawdzonych i pewnych kontrahentów. Specyfika kulturowa Egiptu powoduje że warto zachować ostrożność w kontaktach z ludźmi jednak nie powoduje, że należy ich unikać. Pewne jest to, że w obrębie hotelu są Państwo pod szczególną opieką a w przypadku wyjazdu na wycieczkę tak jak pisałam należy wybrać sprawdzoną opcję i także powinno być wszystko w najlepszym porządku. Nie wydaje mi się aby dzisiaj były jakieś przesłanki aby zrezygnować z wyjazdu, proszę pamiętać, że docierające do nas informacje są wybrane i pochodzą zazwyczaj z innych regionów Egiptu i wielokrotnie nie wiedzą o nich nawet lokalni mieszkańcy kurortów hotelowych.

  Życzymy udanego wypoczynku i radzimy zapoznać się z dostępnymi w internecie opisami lokalnych zwyczajów co ułatwi kontakty z lokalną społecznością.

  janina_wol skomentował/a odpowiedź 2013-02-27 12:24

  Dziękuję Pani bardzo. Troszkę mnie Pani uspokoiła. Zatem.. niech się dzieje. Jedziemy. Jeszcze mam obawy przed wycieczką do Jerozolimy. Jest organizowana przez organizaora, ale.. zobaczymy na miejscu. Jeszcze raz dziekuję.

  Michał Laskowski - Dyrektor Działu Sprzedaży Qtravel.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-27 13:43 autor odpowiedzi: Urloplany - portal turystyczny

  Witam Panią,

  Napisanie dzisiaj, że Egipt jest krajem bezpiecznym dla turysty, już jutro, czy pojutrze może być nieaktualne. Najbardziej kompetentnych informacji należy szukać na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w sekcji "Ostrzeżenia dla podróżujących". Tu link:  Są one codziennie aktualizowane.

  Ostatnie ostrzeżenie dotyczące Egiptu pochodzi z 28 stycznia 2013 roku, kiedy to MSZ odradzało wszelkie wyjazdy indywidualne i grupowe poza ośrodki turystyczne. Prosżę też pamiętać, że do 28 lutego (choć może być przedłużony) trwa stan wyjątkowy w miejscowościach leżących w pobliżu Kanału Sueskiego. Gdyby więc planowała Pani wycieczki w te miejsca, serdecznie radzę się od nich powstrzymać.

  Podsumowując - obecnie do Egiptu warto jechać, by zażyć słońca, kąpieli i czas spędzić w hotelu lub na terenie strefy turystycznej. W Sharm el Sheikh, w strefie hotelowej, raczej nic Pani nie grozi, ale wyjazd na przykład do Gizy, by obejrzeć piramidy lub do Luksoru, radziłabym mocno rozważyć, bez względu na to kto organizuje taką wycieczkę. To ciągle niespokojny kraj...

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-15 20:57 autor odpowiedzi: bacha52

  jest bezpiecznie

  Oceń odpowiedź 0 13

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-05 22:33 autor odpowiedzi: frank566

  Jest spoko. Leć a nie pożałujesz.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-08-25 21:41 autor odpowiedzi: smiling

  nie jest bezpieczny

  Ocena odpowiedzi 0 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Afryka, Bliski Wschód

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy