Porady - pytania i odpowiedzi

2012-04-02 10:07 autor: gosiak71

14 155 odsłon

Bóle głowy

Córka skarży sięod dłuższego czasu na bóle głowy.Byłam u neurologa i powiedział ,że prawdopodobnie to od stresu. Zapisałam ją na tomografię komputerową ,ponieważ w dzieciństwie miała dużo upadków na głowę. Ma teraz 14 lat skończone.Po za tym dużo też przejmuje się szkołą i ma niskie ciśnienie 90/60 oraz czasami niski poziom żelaza. Proszę o pomoc bo bardzo się martwię.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-04-19 16:35 autor odpowiedzi: Thirteen

  Proszę zgłosić się z córką do lekarza i zrobić morfologię. 
  Bóle głowy i niski poziom żelaza wkazują na niedokrwistość. Jeśli wyniki potwierdzą moje przypuszczenia najlepsze chyba będzie Sorbifer Durules ( 1 tabletka dziennie przed posiłkiem).
   Swoją drogą, życie gimnazjalisty i stres z tym związany również może mieć wpływ na złe samopoczucie. Ważne żeby córka dobrze się wysypiała, profilaktycznie może Pani zaparzyć Jej melissę przed snem.

  Oceń odpowiedź 3 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-04-27 09:41 autor odpowiedzi: Trener Wellness / Instruktor Prawidłowego Odzywiania

  Z opisanych danych ciężko jest okreslić fachowo poradę, ponieważ wiele może być przyczyn. Faktycznie wskazane objawy są podstawą jak opisał to mój poprzednik do zrobienia dodatkowych badań. Nie mniej jednak stres, brak wysypiania się, wzmożony wysiłek w okresie wytężonej nauki oraz dorastania wzmagają zapotrzebowanie organizmu na wszystkie potrzebne minerały, witaminy itd. Niestety coraz częściej spotykam się z takimi objawami i podobne. Częstą przyczyną mającą znaczny wpływ jest nieprawidłowe odżywianie, zwłaszcza u młodzieży - zaniedbania, brak czasu, potrawy typu fastfood oraz przetworzone itd powodują że organizm w fazie zwłaszcza rozwoju ma braki i nie jest w stanie utrzymać wszystkich funkcji na odpowiednim poziomie. Uzupełnienie braków na podstawie badań tabletkami powinno przynieść dorażnie poprawę jednak w długim czasie warto przyjrzeć się przyczynom obecnego stanu. Myślę że upadki (wierzę że nie były grożne) przy dorastającym organiżmie nie powinny mieć tu znaczenia i tomograf może nic nie wykazać ale warto sprawdzić. Warto zgłosić się po fachową poradę dietetyczną która często mylnie kojarzona jest z chęcią tylko schudnięcia, która zapewni organizmowi stały dopływ prawidłowego budulca. pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-10-30 11:02 autor odpowiedzi: tulpe

  O bölu Glowy moge cos powiedziec,poniewaz cierpialam nato. Po wielu latach poszlam do Neurologa i on mi  przepisal aszczasyprondowe.po takim zabiego do tej pory nieznam bulu Glowy. a to jest juz napewno wiecej jak 15 lat tenu. Naturalnie musi byc znana ta przyczyna . Zycze zdröwka.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania