Porady - pytania i odpowiedzi

2013-05-26 16:07 autor: Vika

8 413 odsłon

Zaburzenia równowagi przy normalnym ciśnieniu

Wczoraj była pogoda burzowa, więc jak zwykle miałam silny ból głowy,

p.bólowe  pomagały na krótko, dołączyły zaburzenia równowagi. Pierwszy atak omal nie przypłaciłam upadkiem, potem z trudem chodziłam po mieszkaniu. Mam zaburzenia krążenia, stopy opuchnięte, po zabiegach jonoforezy na stawy skokowe nastąpiło pogorszenie, straszne bóle, pieczenie, świąd.

Więc znów maści różne i......kapusta.

Jestem pacjentką Poradni chirurgi naczyń, przyjmowałam  kilka m-cy Diosminę, usg nie wykazało nic niepokojącego,choć naczynia spękane ;fioletowe,czerwone. Znów-"taka uroda"

Pytanie zaktualizowano 2013-05-28 16:28

Mam pytanie; co robić,gdzie szukac pomocy, czy są jakieś lekarstwa na podobne zaburzenia,na ile jest to niebezpieczne dla życia.

Zaczęłam się bać zasłabnięcia,upadku w mieście,wśród obcych ludzi.

Rodzinny lekarz zlecił mi wapno CalciumDobesilate i drugi lek którego nie wykupiłam tyle ubocznych działań na już istniejące choroby m.in. powodujący spadki ciśnienia i zaburzenia rytmu serca.

Przymuję to wapno, ale nasiliły się bóle głowy,nie wiem czy wpływ tego leku czy zmian pogodowych i wahań ciśnienia.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-05-26 19:22 autor odpowiedzi: babciela

    szawsze po zabiegach jest nieznaczne pogorszenie, ale swiad byl spowodowany uczuleniem na lek ktory podano Ci w jontoforezie. ja jjednak uwazam, ze zmiany troficzne są spowodowane nieprawidlowym ukrwieniem kkd- spróbuj Vessel- Due - F. Pozdrawiam. E

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-05-26 19:27 autor odpowiedzi: babciela

    Zaburzenia równowagi są spowodowane zaburzeniami ukrwienia tylnego koła tetniczego mózgu- a e z kolei zmianami w kregoslupie szyjnym. Spróbuj Nootropil 1,2 - w dawkach 1-1--0, i betahistynę w dawze 16 mg 3 razy 1. No i wyjasnij skad te zmiany w MRI( opona tuż nad przysadką)

    Vika skomentował/a odpowiedź 2013-05-28 16:28

    Elu,bardzo dziękuję za udzielone porady,cześć wymienionych leków już przyjmuję jakiś czas, betahistyny nie mogę bo słabnę/niskie ciśnienie/,Natomiast z tymi wynikami rezonansu odsyłają mnie od laryngologa do neurologa, a ten do endokrynologa.Byłam tam dziś i nie otrzymałam żadnej pomocy; ani w sprawie gospodarki lipidowej/takie miałam skierowanie rodzinnego/, a ni   porady czy badania dot.przysadki i tego oponiaka itd., odmówiono też przyjęcia na leczenie Prolią zaawansowanej osteoporozy. Po 2 latach leczenia Bonvivą jest znaczne pogorszenie. Niestety, szpitale nie przyjmują nowych pacjęntów, a na kupno leku za 1000 zł.mnie nie stac,nie jest refundowany jeśli leczenie ambulatoryjne. Zostałam potraktowana gorzej jak bezpański pies. Zapytałam i o hospocjum, ,,,bez odpowiedzi. Ginę bez pomocy w wolnej ,wymarzonej POLSCE. p

    ewa51 skomentował/a odpowiedź 2014-02-02 19:42

    Mam podobną sprawę z tymi zawrotami i nie wiem co mam robić bo odsyłaja mnie od Pawła do Gawła.Szkoda słów,nie wiem gdzie szukać pomocy bo szpital odesłał mnie do domu,stwierdzii że mi nic nie jest jak zawiozła mnie karetka a ja samodzielnie nie mogłam iść bo wszystko ze mną wirowało.Tak leczą w Polsce....

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-09-21 00:18 autor odpowiedzi: basiar2002

    Nie lekceważ sobie tych dolegliwości bo jak piszesz to boisz się zaslabniecia i miewasz je często, te zawroty  i bóle głowy mogą być wywoływane  przez schorzenie neurologiczne. Radzę zgłosić się do lekarza neurologa tym bardziej, że masz złe krążenie w kończynach  dolnych i puchną Ci nogi. Powinnaś też zgłosić się do kardiologa i zbadać swoje serce przez badanie USG dowiesz się jak wyglada twoje krążenie całego organizmu. Mam podobne dolegliwości, puchną mi nogi jestem pod kontrolą angiologiczną , badanie doplerskie kończyn dolnych wyszły nieżle, też biorę diosminekx , rajstopy uciskowe II stopnia. Mam popękane  na nogach naczynia krwionośne. Lekarz Angiolog i hirurg naczyniowy nie widzą nic niepokojacego w kończynach oprócz żylakw zupełnie nie widocznych i muszę nosić te rajstopy. Lekarz neurolog skierował mnie na badanie  tętnic szyjnych. Po badaniach dogłowowych, okazało się, że mam zwężenia 40% w tętnicach szyjnych. Z tąd może powstawać niedotlenienie mózgu i zawroty głowy. Jestem pod stałą kontrolą kardiologiczną . Nie radzę Ci brać leków z podpowiedzi innych osób . To co pomoże sąsiadce , może zaszkodzić Tobie.  Radzę Ci zgłoś się do neurologa i Kardiologa i nie lekceważ sobie tych zasłabnięć. Masz bardzo  poważne dolegliwości jak bóle głowy i zasłabięcia.  Zgłoś się do lekarza pierwszego kontaktu, poproś o skierowanie do tych lekarzy. Ratuj swoje zdrowie tak nie można żyć w niepewności.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-03-09 16:16 autor odpowiedzi: babciela

    jasne, jasne- tylko ja jestem neurologiem- i mniej- więcej starałam sie postawic dgn.Pamietajcie , ze ilośc niewielka badan pacjentow wynika stad, ze to my płacimy z wlasnej kieszeni za Wasze badania. Szpitalni lekarze nie placa, wie najlepiej zgloś sie do Poradni Przyszpitalnej. Pzdrawiam. babciela

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-03-20 23:32 autor odpowiedzi: smiling

    zaburzenia równowagi mogą występować tak przy nie dotlenieniu jak i od kręgosłupa szyjnego

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania