W grupie mężczyzn z rakiem prostaty aktywni fizycznie, mają większe szanse na przeżycie niż ci, którzy unikają wysiłku.
Nowe badania wykazały, że większość traconej przez nas masy podczas procesu odchudzania jest wydychana jako CO2...
Sposób chodzenia jest czynnikiem predykcyjnym śmiertelności u osób starszych.
Ogłoszono nominacje do nagrody National Geographic - Adventurer of the Year. Na wyróżnienie ma szansę Aleksander Doba - 68-latek, który przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki pomiędzy wybrzeżami Europy i Ameryki Północnej. Głosować można od 6 listopada do 31 stycznia.
Podejmowanie aktywności fizycznej trzy razy w tygodniu zmniejsza ryzyko depresji o około 16 procent, mówią uczeni z University College London.
Warto dostawać się do pracy pieszo lub chociaż część drogi pokonywać w ten sposób. Jak wynika z badań, które opublikowano w magazynie Preventive Medicine, osoby przemierzające pieszo drogę do pracy, są szczęśliwsze.
Dzięki chodzeniu na bosaka obniżasz ryzyko upadku.
Spacerowanie w umiarkowanym tempie 4,8 km na godzinę przez 20 minut może obniżyć ryzyko śmierci osoby chorej na raka piersi o 40 procent, a zgonu pacjenta z rakiem prostaty o prawie jedną trzecią.
Siedzący styl życia zagraża zdrowiu. Obliczono, że wiąże się z kilkudziesięcioma chorobami. Trzeba więc zadbać o to, by dostatecznie często podnosić się z kanapy lub fotela.
Poświęcenie już jednej godziny tygodniowo na ćwiczenia może zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera o prawie połowę, pisze Daily Telegraph.
Trudno przecenić korzyści z regularnych spacerów - to jedna z najpowszechniej dostępnych aktywności, której wykonywanie przydaje wielu korzyści prozdrowotnych. Teraz odkryto, że poprawia chód, łagodzi sztywność, polepsza nastrój oraz uwagę i zwiększa ogólną jakość życia osób z chorobą Parkinsona.
Co najmniej sześć tysięcy kroków dziennie, oto „recepta" na uniknięcie problemów związanych z mobilnością w podeszłym wieku, szczególnie gdy jest się zagrożonym chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego.
Aktywność fizyczna, która łączy wysiłek z zabawą, umożliwia większą utratę kalorii.
Seniorzy o umiarkowanym stopniu aktywności fizycznej mają większe szanse na utrzymanie mobilności w starszym wieku.
Starsi mężczyźni z nadciśnieniem, którzy cechują się wysokim poziomem sprawności, mają o pięćdziesiąt procent niższą śmiertelność w ciągu najbliższych lat niż ci, którzy unikają ćwiczeń.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni