Jeśli w twoim życiu nieźle się układa, masz duże szanse na uchronienie się przed problemami z sercem.
41% Polaków deklaruje, że dla rodziny przeznacza ponad 5 godzin tygodniowo, jednak co piąty przyznaje, że chciałby tego czasu poświęcać jeszcze więcej – wynika z badania Polacy po godzinach”. Dodatkowo, narzekamy na brak czasu na realizację własnych pasji, odpoczynek czy podróże. Co pochłania czas Polaków poza pracą? Ile poświęcają go dla przyjaciół, a ile na obowiązki domowe?
Kobiety chętnie skorzystałyby z dodatkowych 3 godzin wolnego czasu w tygodniu - co piąta (21%) internautka przeznaczyłaby je dla rodziny i dzieci, co siódma (14%) na realizowanie własnych pasji, a co ósma (12%) na podróże – wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research. Wbrew pozorom nie tak trudno je wygospodarować, bo jak pokazuje badanie, cenne godziny tracimy w marketach na większe zakupy spożywcze – aż 79% ankietowanych pań poświęca na to przeszło godzinę tygodniowo, z czego połowa (54%) nawet więcej niż dwie godziny. Jednocześnie 27% respondentek wskazuje, że sporo czasu marnuje w kolejkach do kas, zaś 25% na sam dojazd do i ze sklepu.
Osoby, które odczuwają satysfakcję w ważnych dziedzinach życia, odznaczają się lepszą ochroną serca.
Janet Jackson znowu odwołała część trasy koncertowej.
Dla tych, którzy lubią Wielkanoc, zawsze mija ona zbyt szybko. Są jednak i tacy, którzy świąt nie lubią i dla nich te kilka dni może stać się prawdziwą drogą przez mękę. Oto kilka wskazówek, co zrobić, aby we wtorek po Wielkanocnym Poniedziałku mieć piękne wspomnienia i energię na kolejne „zwykłe” dni.
Polacy ogólnie są zadowoleni ze swojego życia – wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Źródłem największej satysfakcji są dla Polaków dzieci, małżeństwo oraz relacje towarzyskie. Najmniej satysfakcji Polacy czerpią ze swojej sytuacji finansowej i wysokości dochodów.
Program „Rodzina 500 plus” ruszy w całej Polsce już w kwietniu tego roku. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, wprowadzającą w życie program „Rodzina 500 plus”, w ramach którego rodzice będą otrzymywać świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł co miesiąc na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu.
Historia polskiego Dnia Babci (21 stycznia) i Dnia Dziadka (22 stycznia) nie jest zbyt długa. Pomysł uhonorowania babć narodził się w 1964 roku z inicjatywy kobiecego pisma, Dzień Dziadka powstał nieco później. Jednakże oba święta bardzo szybko stały się ważnymi dniami w rodzinnym kalendarzu Polaków.
Są słowa, które głęboko w nas zapadają i wpływają na sposób postrzegania świata oraz nas samych. Dotyczy to dorosłych, ale w jeszcze większym stopniu dzieci. Warto więc zwracać większą uwagę na rozmowy z wnukami, bo jedne mogą być inspirujące, inne zaś są wręcz emocjonalnie destrukcyjne. Zerknij na tych pięć sformułowań, które czasami wnuki słyszą od babci i dziadków, a nie powinny.
Polska nie wypracowała całościowej i długofalowej polityki rodzinnej, koncentrując się jedynie na doraźnych rozwiązaniach - ocenia Najwyższa Izba Kontroli. Nie zostały określone ramy polityki rodzinnej oraz nie sprecyzowano jej celów i powiązanych z nimi działań. Brakuje również analizy osiąganych efektów w powiązaniu z ponoszonymi nakładami. NIK zauważa jednak, że w ostatnich latach pojawiły się w Polsce działania, które mogą stanowić ważne składowe systemu wsparcia dla polskich rodzin.
Kolejna wiadomość o niezwykłej parze... Jeanette i Alexander Toczko byli małżeństwem przez 75 lat i wyjawili swoim dzieciom, że chcieliby umrzeć razem. Ich życzenie się spełniło.
Cameron Diaz robi sobie rok przerwy od aktorstwa. Gwiazda zamierza skoncentrować się na życiu prywatnym.
Po okresie zapomnienia, tradycyjne planszówki wracają do łask. Zaczynamy doceniać zarówno ich charakter rozrywkowy, jak i – przede wszystkim – edukacyjny. Gry planszowe ćwiczą umysł oraz uczą kultury towarzyskiej, której dzisiaj brakuje młody
Brak zrozumienia - to częsta przyczyna rozmijania się życiowych dróg osób, które dawniej, niejednokrotnie przez całe lata, nie mogły bez siebie funkcjonować. Stając na takim rozdrożu, zastanawiamy się, czy iść dalej razem czy osobno. Jeżeli zdecydujemy się na rozstanie, pamiętajmy o kilku ważnych zasadach.
Zdrowie to inwestycja - dla siebie i bliskich. Jak dbać o zdrowie w obliczu wielochorobowości?