Lukrecja to coś więcej niż słodycze, mówią uczeni z University of Illinois w Chicago. Jak się okazuje, może odgrywać rolę w zapobieganiu lub leczeniu niektórych rodzajów raka.
Lamiwudyna, lek stosowany w terapii HIV, zatrzymał rozwój choroby u 25 proc. pacjentów z rakiem jelita grubego z przerzutami.
Rodzina Bruce'a Willisa poinformowała w mediach społecznościowych, że aktor rezygnuje z kariery ze względu na diagnozę afazji, czyli dolegliwości, która zaburza zdolności językowe.
Kalafior to świetny obiadowy dodatek lub przekąska sama w sobie - najczęściej warzywo jest gotowane i podawane z bułką tartą. Warto pamiętać, że kalafior daje wiele korzyści dla zdrowia i urody - oto kilka jego pozasmakowych zastosowań.
Słonecznik to dobra przekąska i dodatek do sałatek. Ma wiele prozdrowotnych właściwości i pomaga zadbać o urodę - oto dziewięć pozytywnych efektów jego działania.
Przyjmowanie określonego rodzaju farmaceutyków w leczeniu przerostu prostaty wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem rozwoju choroby Parkinsona.
Mężczyźni z rakiem prostaty, którzy stosowali dietę w stylu śródziemnomorskim, mieli wolniejszy przebieg choroby.
Dieta bogata w owoce i warzywa może być dobrą obroną przed rakiem prostaty, mówią medycy z Case Western Reserve University.
Codzienne picie kilku filiżanek kawy może wiązać się z niższym ryzykiem zachorowania na raka prostaty.
Receptory zapachowe psów są 10 tysięcy razy dokładniejsze niż ludzkie, co czyni je bardzo wrażliwymi na zapachy, których my nie wyczuwamy. Nowe badanie wykazało, że można wykorzystywać wysoko rozwinięty zmysł węchu psów do rozpoznawania nowotworów. Czworonogi wybierały próbki krwi od osób chorych na raka z prawie 97-procentową dokładnością.
Ćwiczenia fizyczne mogą pomóc pacjentom osłabiać wyniszczające skutki uboczne leczenia raka prostaty.
Wyższa aktywność fizyczna to niższe ryzyko raka prostaty, mówią brytyjscy badacze.
Dwie formy witaminy E - gamma i delta-tokoferole - znajdujące się m. in. w oleju sojowym, rzepakowym i kukurydzianym, a także w orzechach, mogą zapobiec rakowi okrężnicy, płuc, piersi i prostaty.
Odpowiedni poziom witaminy D jest korzystny w profilaktyce raka, pozwala też prognozować ryzyko nowotworu.
Otyłość ma bezpośredni wpływ na zdrowie i wiąże się z powstawaniem agresywnych nowotworów, choć mechanizmy leżące u podstaw tego zjawiska są mało znane. Badania pokazują, że rak prostaty agresywniej rozwija się u otyłych mężczyzn.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni