O istnieniu Elżbiety Isakiewicz dowiedziałam się z Facebooka. A gdy okazało się, że jej książkę „Kocio” można zamówić przez Internet i odebrać niedaleko domu to nie mogłam odmówić sobie tej przyjemności.
Nowa książka najpopularniejszej polskiej autorki, która od prawie dwóch dekad rozkochuje w sobie kolejne rzesze czytelników.
Wrocławskie Centrum Seniora, wraz z Centrum Edukacji Międzykulturowej Biuro Regionalne Wrocław, serdecznie zaprasza wszystkich chętnych seniorów do udziału w spotkaniach organizowanych w ramach Cyklu „Jaki wspaniały jest ten świat”.
„Nie pytaj, bo wiedzieć nie trzeba, co gotuje los, tobie i mnie”... Tom „Kocha, lubi, szanuje..." zawiera dziewięć opowiadań. Ich bohaterkami są kobiety starające się żyć po swojemu w świecie zdominowanym przez mężczyzn.
25 września br. trafiły do księgarń „Morelowe konfitury” autorstwa Aleksandra Sołżenicyna. To już piąta książka tego autora wydana przez poznański REBIS.
Wydawnictwo W.A.B. przypomniało - i całkiem słusznie - zbiór opowiadań Janusza Rudnickiego „Męka kartoflana". Proza Rudnickiego jest jak szpikulec, który przekłuwa mocno napompowany balon z polskością i patriotyzmem, za którymi kryją się nacjonalizm, szowinizm i nietolerancja.
Sharon Stone postanowiła spróbować sił jako pisarka. Gwiazda przygotowała serię opowiadań, które zamierza wkrótce wydać.
To, co najbardziej lubimy w czeskiej literaturze: humor, dystans i refleksyjna nuta, tym razem pobrzmiewająca kolędą. Święta zdrowe i wesołe, czasem tajemnicze, pełne prawdziwych emocji, wzruszeń i niecodziennych zdarzeń. Dziewięć opowiadań popularnych czeskich pisarzy to dziewięć spojrzeń na Boże Narodzenie. Przypadkowe spotkanie w wigilię Wigilii, świąteczna noc na ławeczce pod dworcem, nastolatka, ktora chce oryginalnie przeżyć ten wieczór, czy wyemancypowane trzydziestoparolatki ze świątecznego spotu reklamowego. Historie pełne rodzinnego ciepła, bohaterowie rodem z "Samotnych" czy "Butelek zwrotnych", odkrywają prawdy stare jak świat, że żyjąc "pod jednym dachem" czeskiego nieba, "musimy sobie pomagać".
Bycie dziadkami to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu. To czas pociechy z dzieci, bez ciągłego wstawania w nocy, prania, prasowania i szykowania zupek. Jednak wielu starszym osobom, których młodość wyglądała zupełnie inaczej niż współczesne życie trudno jest się porozumieć z młodym pokoleniem.
Kolejna niezwykła książka autorstwa znakomitego brytyjskiego pisarza, znanego w Polsce z bardzo dobrze przyjętego Widmopisu. Jej tematem wiodącym jest zachowanie człowieka w opresji, zmaganie z deprawacją, ograniczeniem i terrorem. Motyw ten przewija się przez każde z sześciu stanowiących pozornie oddzielne całości opowiadań – punktów na mapie „Atlasu Chmur”, których akcja rozgrywa się w innym czasie i miejscu na Ziemi, a choć bohaterów dzielą niekiedy wieki, wszyscy słyszą swoje echa.
Zdrowie to inwestycja - dla siebie i bliskich. Jak dbać o zdrowie w obliczu wielochorobowości?