Osoby starsze, które mają kontakt ze sztuką, żyją dłużej niż ci, którzy interesują się nią sporadycznie lub wcale, wynika z badań uczonych z University College London.
Elvis Presley ma Graceland, Michael Jackson będzie miał Neverland.
Czy może istnieć coś takiego jak Muzeum Falsyfikatów? Okazuje się, że jak najbardziej. I na dodatek znajduje się niezbyt daleko od naszej granicy - w niemieckiej Brandenburgii.
W sobotę i niedzielę 26 i 27 września seniorzy będą mogli bezpłatnie zwiedzać Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. W programie między innymi niedzielny happening - „Lokomotywa i seniorzy!" - inscenizacja „Lokomotywy" J. Tuwima w wykonaniu grupy teatralnej seniorów „Młodzi Duchem" z Zielonki.
Od 4 października w Muzeum Miejskim Wrocławia będzie można oglądać wystawę arcydzieł malarstwa polskiego przełomu XIX i XX wieku. Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną dzieła najważniejszych polskich artystów, które pochodzą z wrocławskiego, prywatnego zbioru. Wystawę można podziwiać do 24 kwietnia 2016 roku.
Od 3 sierpnia w wirtualnym Muzeum Utraconym można oglądać nową wystawę utraconych dzieł sztuki „Kielichy”. Kolekcję stanowi 10 drogocennych obiektów, które zostały wywiezione z Polski w czasie II wojny światowej.
W warszawskiej Cytadeli powstanie Muzeum Historii Polski - zdecydował rząd. Na budowę Muzeum, realizowaną w latach 2016-2019, z państwowej kasy trafi 310 mln zł. Otwarcie zaplanowano na listopad 2018 roku. Muzeum rocznie może odwiedzać ponad 500 tysięcy osób.
Nie wyjeżdżasz nigdzie na Wielkanoc i nie narzekasz na tłumy zaproszonych gości? Zobacz, jak możesz miło spędzić świąteczny czas.
Od 6 marca do 31 maja 2015 roku we wrocławskim Pałacu Królewskim będzie można obejrzeć pierwszą retrospektywną wystawę prac Maxa Wislicenusa – twórcy wrocławskiej secesji i propagatora sztuki stosowanej. Zaprezentowanych zostanie prawie 70 prac artysty pochodzących z różnych lat i reprezentujących wszystkie podejmowane przez artystę tematy.
Wczoraj otwarta została pierwsza wystawa stała w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Dziś i jutro w muzeum odbywają się dni otwarte.
W dniach 13-14 września będzie można bezpłatnie zwiedzać Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, którego ekspozycje znajdują się w obiektach wpisanych na Listę UNESCO. Placówka otwiera swe podwoje dla zwiedzających w związku z Europejskimi Dniami Dziedzictwa.
Od początku sierpnia na stronie internetowej „Muzeum Utraconego” można zobaczyć nową kolekcję zaginionych dzieł. Tym razem wystawa nawiązuje swoją tematyką do zwierząt. W nowej letniej kolekcji znalazło się 11 eksponatów, które kiedyś były w polskich zbiorach, a obecnie ich los jest nieznany.
Od początku lipca na stronie internetowej „Muzeum Utraconego” można oglądać kolejną kolekcję dzieł zaginionych. Tym razem są to obrazy braci Gierymskich – Aleksandra i Maksymiliana. Kolekcja ta wzbogaci aktualne wystawy prac obu malarzy w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz w Muzeum Narodowym w Krakowie.
Już w przyszłym miesiącu zostanie otwarte internetowe muzeum Bruce'a Springsteena.
9 kwietnia zostanie otwarte Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Celem jego powstania jest upamiętnianie i upowszechnianie wiedzy na temat życia i nauczania Papieża - Polaka, którego pontyfikat zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym.