Zakochanie się może wywołać nie tylko takie samo uczucie euforii jak zażywanie kokainy, ale także wpływa na intelektualne obszary mózgu. Naukowcy odkryli również, że zakochanie się trwa tylko około jednej piątej sekundy.
Muzyka przybiera różne formy w różnych kulturach na całym świecie, ale naukowcy z Yale odkryli, że niektóre motywy są powszechnie rozpoznawalne przez ludzi na całym świecie z jednym ciekawym wyjątkiem - piosenkami miłosnymi.
Zakochanie się może wywoływać nie tylko takie samo uczucie euforii, co zażycie kokainy, ale także wpływa na regiony mózgu odpowiadające za aktywność intelektualną. Odkryto też, że aby się zakochać, potrzeba około jednej piątej sekundy.
Zakochani są mniej zdolni do skupienia się i wykonywania zadań wymagających uwagi. Miłość może zaburzać zdolności poznawcze.
Zakochanie się może wywołać nie tylko takie samo uczucie euforii, jak po zażyciu kokainy, ale także wpływa na intelektualne obszary mózgu. Powstaje tu też pytanie: „Zakochuje się serce czy mózg?"
Wsparcie innych ma przeciwbólowe działanie, nawet bez kontaktu fizycznego czy rozmowy, mówią eksperci z Uniwersytetu Wysp Balearów.
Ludzie, którzy mają poczucie, że są kochani w życiu codziennym, cechują się znacznie wyższym poziomem dobrostanu psychicznego (w tym poczuciem celowości i optymizmem) w porównaniu do pozostałych. Co więcej, ci pierwsi częściej okazują emocje, ci drudzy tymczasem nierzadko wykazują oznaki neurotyczności.
Z wiekiem ludzie stają się bardziej hojni. Przynajmniej jeśli chodzi o gotowość do pomocy nieznajomym, mówią naukowcy z National University of Singapore (NUS).
Ludzie dysponują wewnętrznym zegarem, który pozwala podświadomie postrzegać i szacować okresy czasu.
Kiedy ludzie się zakochują, nie tylko doświadczają określonych emocji, ale też w konkretny sposób reaguje na to ich organizm, w tym mózg i serce.
Na miłość nie ma limitu wiekowego, a lekarze mówią, że zakochanie to stan, który znacznie poprawia zdrowie. Jakby powodów było mało, oto kilka tych zdrowotnych, które powinny zachęcać do związku...
Nowe badanie sugeruje, że prawdopodobieństwo pozostawania w długotrwałym szczęśliwym związku jest do pewnego stopnia zależne zarówno od twoich genetycznych uwarunkowań, jak i tych cechujących twojego współmałżonka.
Wystarczy obecność ukochanej osoby przy naszym boku lub też po prostu pomyślenie o niej, by skutecznie zmniejszyć odczuwany stres.
Miłość wpływa nie tylko na nasz stan emocjonalny, ale i fizyczny. Okazuje się, że ludzie zakochani mają niższy poziom cholesterolu, słabną u nich symptomy alergii i zmniejsza się ciśnienie krwi.
Po ponad dwuletniej przerwie, w której czas poświęcił życiu rodzinnemu powraca Michael Bublé. Kolejny album Kanadyjczyka będzie nosić tytuł "❤", czyli "Love", a ukaże się 16 listopada.
Zdrowie to inwestycja - dla siebie i bliskich. Jak dbać o zdrowie w obliczu wielochorobowości?