Zmiany w naczyniach krwionośnych mózgu mogące zwiększać ryzyko udaru i demencji są powszechne u osób z różnymi chorobami serca, niezależnie od tego, czy ludzi ci mają już za sobą udar, czy też nie.
Regularne zażywanie popularnego leku na gorączkę i ból, czyli kwasu acetylosalicylowego, może zmniejszyć ryzyko wcześniejszej śmierci z powodu raka.
Palenie papierosów oznacza znacznie szybsze pojawienie się oznak starości oraz wiąże się z rozwojem licznych chorób. Do długiej listy problemów zdrowotnych związanych z paleniem należy dodać znacznie wyższe ryzyko krwotoku w mózgu.
Malkovich zwykle nie jest obsadzany w rolach podziwianych bohaterów. Tym razem jednak taką odegrał i to nie na planie filmowym. Prawdopodobnie uratował życie 77-latka, który przypadkowo poderżnął sobie gardło.
Każdy, kto jest rodzicem lub opiekunem czy to dzieci, czy osób starszych, wie, że krwawiące nosy, otarte kolana, skaleczenia czy ugryzienia owadów zdarzają się na tyle często, że trzeba umieć sobie z nimi radzić bezzwłocznie. Niektóre „kuracje" jednak, choć powszechnie stosowane i zakorzenione w tradycji, wcale nie są skuteczne, a wręcz mogą szkodzić. Oto najpopularniejsze mity na temat pierwszej pomocy przy rozmaitych wypadkach.
Palenie papierosów znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia potencjalnie śmiertelnych krwawień do mózgu spowodowanych przez pęknięcie tętniaka, wynika z badań.
Naukowcy dokonali odkryć, które mogą otworzyć drogę do opracowania nowych i lepiej ukierunkowanych leków dla pacjentów zagrożonych udarem lub zawałem serca. Opisane w tym tygodniu w czasopiśmie Cell wyniki jako pierwsze pokazują obniżenie poziomu pewnego czynnika krzepnięcia krwi, biorącego udział w tworzeniu szkodliwych skrzepów w naczyniach krwionośnych, bez związanego z tym wzrostu ryzyka nadmiernego krwawienia z ran powierzchniowych.
Gorzknik kanadyjski (hydrastis canadensis) to jeden z najlepszych naturalnych antybiotyków, od setek lat wykorzystywany był przez Indian Ameryki Północnej przy stanach zapalnych oczu i problemach z trawieniem. Eksploatacja zioła doprowadziła do tego, że obecnie dzika populacja rośliny jest zagrożona wyginięciem, aby móc wykorzystać ją w celach leczniczych, uprawiana jest na plantacjach m. in. w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Tabletki i kapsułki produkowane są z ekstraktu z korzeni i kłączy gorzknika.
Witamina C to jeden z najważniejszych składników pokarmowych silnie wspomagających pracę systemu odpornościowego. Jednocześnie witamina odpowiada za wzmacnianie struktury kości stawów, skóry, naczyń krwionośnych oraz innych ważnych tkanek naszego organizmu.
Zdrowie to inwestycja - dla siebie i bliskich. Jak dbać o zdrowie w obliczu wielochorobowości?