Kawa jest jednym z napopularniejszych napojów na całym świecie. Wielu ludzi nie wyobraża się rozpoczęcia dnia bez filiżanki gorącej kawy. I słusznie, mówią eksperci, bo pozytywnie wpływa na organizm, choć jednocześnie może zabarwiać zęby. W każdym razie korzyści przewyższają szkody. O wpływie kawy na zęby napisano w magazynie General Dentistry.
W wielu krajach podnosi się wiek emerytalny ze względu na dłuższą średnią długość życia. Niemniej jednak może to być przeciwskuteczne dla budżetowych obciażeń, jeśli praca wymaga wielogodzinnego zaangażowania - okazuje się, że panie, które spędzają w pracy dużo czasu, znacznie częściej chorują.
Napoje słodzone nie są najlepszy wyborem dietetycznym. Duża ilość kalorii zwiększa ryzyko m. in. nadmiaru cholesterolu oraz wystąpienia cukrzycy.
Nasze ciała są przystosowane do ruchu i nie lubią długiego przesiadywania na kanapie. Zmiany zachodzące w organizmie w wyniku starzenia się są szybsze i intensywniejsze, jeśli prowadzimy siedzący tryb życia. Regularne spacery zapewnią ruch i są świetnym „środkiem" anti-aging.
Nie mamy dobrych informacji dla mieszkańców Krakowa, Katowic, czy innych miast, w których wysoki jest poziom smogu. Zanieczyszczenie powietrza sprawia, że syzbciej starzeje się mózg i serce.
Dieta śródziemnomorska może być lepsza niż statyny w zmniejszaniu ryzyka przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca.
Jeżeli jesteś diabetykiem, nie przesiaduj na kanapie czy w fotelu, aktywność fizyczna pomaga uchronić się przed niektórymi komplikacjami związanymi z cukrzycą, np. przed utatą wzroku.
Trzeba ćwiczyć, by osłabić ryzyko coraz powszechniejszych na całym świecie chorób.
Nadciśnienie staje się coraz częstsze w biedniejszych krajach, choć do niedawna problem wydawał się najpowszechniejszy w państwach o wyoskich dochodach. Co istotne, nadciśnienie to główna przyczyna przedwczesnej śmierci na całym świecie. Ryzyko rozwoju zaburzenia dotyczy około 1,4 miliarda ludzi.
Być może warto zostać wegetarianinem. Badania potwierdzają, że jedzenie większej ilości białka roślinnego niż zwierzęcego może istotnie zmniejszyć ryzyko wcześniejszej śmierci.
Badania pokazują, że podczas typowej rozmowy większość ludzi skarży się raz na minutę. Narzekanie sprawia, że przez chwilę czujemy się lepiej, ale nie jest dla nas dobre - negatywnie wpływa na mózg i nie tylko...
Właściwe przechowywanie i stosowanie leków pomaga zachować ich odpowiednią skuteczność i bezpieczeństwo. Ma to szczególne znaczenie w okresie letnim, kiedy wysokie temperatury czy wilgoć mogą mogą mieć wpływ na substancję czynną, zmieniając jej właściwości lub powodować rozwój bakterii w opakowaniach. Zobacz, jaki wpływ na farmaceutyki ma upał.
Od dawna mówi się o tym, że nadmiar soli oznacza poważne zagrożenie dla zdrowia, może bowiem prowadzić do nadciśnienia i związanych z nim chorób serca. W efekcie coraz więcej ludzi zwraca uwagę na ilość soli w diecie, ale niektórzy przesadzają także w jej ograniczaniu, tymczasem niedobór tego składnika także jest szkodliwy.
Trzeba się dobrze odżywiać, aby móc liczyć na zachowanie funkcji fizycznych w starszym wieku.
Zakażenie bakterią H. Pylori może mieć związek z rozwojem choroby Parkinsona