Mieszkańcy rozwiniętych regionów coraz częściej sięgają po środki przeciwbólowe, zapotrzebowanie na tego typu preparaty rośnie nawet o kilkanaście procent rocznie.
Fascynacja aloesem towarzyszy ludzkości od tysięcy lat, a niezwykłe właściwości tej unikalnej rośliny znajdują kolejne, różnorodne zastosowania. Już przed wiekami odkryto, że sok z aloesu działa regenerująco oraz uodparniająco na organizm.
Starsza pani, która dodawała do swych potraw marihuanę w celu zniwelowania męczących ją depresji i bólu, została wezwana do sądu. Po przeprowadzeniu postępowania, 68- letnia Patricia Tabram została skazana na 250 godzin pracy społecznej oraz grzywnę w wysokości 1000 funtów.
Hipnoza - to słowo dla wielu ludzi brzmi jak zaklęcie. Zdaje się być kartą wstępu do świata magii i tajemniczych rytuałów. Wyobraźnia podsuwa obrazy bezwolnych ludzi, którzy w głębokim transie badają tajemnicze przestrzenie własnej duszy. Świat zewnętrzny znika i zdaje się, ze wydani są oni na złe i dobre moce mrocznego wydającego im rozkazy hipnotyzera. W stanie hipnozy ludzie chodzą po żarzących się węglach, z rozkoszą biegają po ostrych odłamkach szkła, leżą sztywno pomiędzy dwoma krzesłami opierając się na nich jedynie potylicą i piętami.
Naukowcy z University of Edinburgh opracowali nową syntetyczną mieszaninę, która prawdopodobnie mogłaby łagodzić ból wywołany artretyzmem lub innego typu schorzeniami układu nerwowego.
Akupunktura to starożytna metoda leczenia bardzo popularna w Chinach, Japonii, Korei i wielu innych krajach Azji Wschodniej. Polega na nakłuwaniu odpowiednich punktów ciała , co ma pozwolić organizmowi przywrócić w nim harmonię i równowagę.
Jak przedstawia magazyn Journal of Advanced Nursing, muzyka w znacznym stopniu łagodzi ból wywołany różnymi przewlekłymi schorzeniami. Okazuje się, że słuchanie muzyki może zredukować odczuwanie bólu nawet o 21 proc., zaś objawy depresji może zmniejszyć aż o 25 proc.
11 stycznia w hotelu Holliday Inn odbyło się podsumowanie trwającej od października kampanii „Nie musi boleć”. Spotkanie poprowadziły Agnieszka Rosłoniak i Marzanna Graff - Oszczepalińska, a wzięli w nim udział znani specjaliści w dziedzinie leczenia bólu: dr Małgorzata Malec – Milewska, prof. Jerzy Wordliczek i prof. Leon Drobnik. Przedstawili oni najnowsze zalecenia na temat uśmierzania bólu pooperacyjnego, a swoimi doświadczeniami dotyczącymi bólu podzielili się z zebranymi znani artyści i dziennikarze, m. in. Anna Prus i Damian Aleksander.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni