Jesienią częściej niż w innych porach roku bolą nas mięśnie i stawy. Na bóle różnego pochodzenia skarży się ponad połowa Polaków, głównie starszych. Głównymi przyczynami pojawiających się w starszym wieku dolegliwości bólowych są choroby przewlekłe: choroba reumatyczna, zmiany zwyrodnieniowe stawów, znaczna nadwaga czy osteoporoza, ale także grypa, przeziębienie, zwichnięcia, stłuczenia i przeciążenie.
Przebywając w estetycznie urządzonych pomieszczeniach czujemy się lepiej niż w zaniedbanych wnętrzach, analogicznie można podejść do wpływu wystroju miejsc użyteczności publicznej.
Już przed wiekami odkryto, że sok z aloesu działa regenerująco oraz uodparniająco na organizm. Zawarte w nim polisacharydy modulują biologiczną aktywność pozostałych zawartych w nim związków tak, aby efektywnie ze sobą współdziałały. W podobny sposób aloes balansuje reakcje zachodzące w organizmie - np. blokuje ból i powstawanie stanów zapalnych. Sok z miąższu tej unikalnej rośliny idealnie sprawdzi się w stanach osłabienia i przemęczenia, ponieważ pomoże organizmowi w regeneracji i nabraniu nowych sił.
Liczba osób chorujących na stwardnienie w Polsce jest większa niż w wielu innych państwach europejskich, ale możliwość poddania się odpowiedniej terapii jest u nas bardzo utrudniony. Odsetek pacjentów, którzy korzystają z adekwatnej terapii wynosi w Polsce jedynie 2%, podczas gdy dla innych krajów Unii Europejskiej to przeciętnie 25 – 40% Wzięto tu pod uwagę uważane za najlepsze w przypadku wspomnianej choroby tzw. leczenie immunomodulacyjne.
Z badania TNS OBOP wynika, że wiedza Polaków na temat skutecznych metod kontroli bólu nadal jest bardzo niewielka. Ponad połowa osób, które odczuwają dolegliwości uniemożliwiające normalne funkcjonowanie, ucieka się do samoleczenia za pomocą środków dostępnych bez recepty.
Aż 75% Polaków odczuwa ból, który uniemożliwia im normalne funkcjonowanie i wykonywanie codziennych obowiązków – wynika z badań przeprowadzonych w ramach inauguracji Ogólnopolskiego programu skutecznej kontroli bólu – „Ulga w bólu”.
Airnergy to nowy zabieg optymalnego przyswajania tlenu.
Na dolegliwości mięśniowo-szkieletowe cierpi aż 9 milionów Polaków. Tylko w 2006 roku 40 proc. orzeczeń o rencie inwalidzkiej wydano właśnie z powodu chorób mięśniowo - szkieletowych. Ból kręgosłupa, w szczególności odcinka lędźwiowego, uznany za schorzenie cywilizacyjne.
Przyzwyczajenie do siedzenia stało się drugą naturą człowieka. Krzesła są wszędzie tam, gdzie ludzie pracują i odpoczywają. Pozorna ulga dla nóg odbija się jednak niekorzystnymi konsekwencjami dla kondycji kręgosłupa i całego organizmu.Lekarstwem na złe skutki przedłużającego się siedzenia jest oczywiście aktywny styl życia. Ale przede wszystkim trzeba zadbać o jakość siedziska, z którego w ciągu dnia korzystamy najczęściej i najdłużej.
Ból to jeden z najpowszechniejszych symptomów choroby, to także czynnik utrudniający powrót do zdrowia i pełnej sprawności.
Ból zatok to dolegliwość dotykająca około 15 % Polaków. W celu uniknięcia bólu zatok warto stosować się do kilku zasad.
Na początku pojawia się swędzenie, później ból, szczególnie wyczuwalny przy jedzeniu. Z czasem zaczyna cieknąć ropa, a później zaczynamy gorzej słyszeć. To „ucho pływaka” - tak potocznie jest nazywane zapalenie ucha wewnętrznego.
Naukowcy od lat starają się opracować sposób na zredukowanie bólu towarzyszącego różnym schorzeniom. Być może przełomem okaże się odkrycie amerykańskich badaczy.
Delikatne dotykanie, uciskanie i masowanie może być pomocne w leczeniu wielu dotkliwych chorób i urazów.
Aż 9 milionów Polaków cierpi z powodu bólu stawów, niemal 1,2 miliona codziennie przyjmuje leki na choroby reumatyczne. 12- go października obchodzony był Światowy Dzień Reumatyzmu, w związku z nim w Instytucie Reumatologii w Warszawie odbyła się konferencja prasowa „Oddajmy głos chorym”.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni