Porady - pytania i odpowiedzi

2012-05-07 05:04 autor: orunia

7 064 odsłon

Ból kości u dziecka

9 letni chlopiec cierpi z powodu bolu kosci. mnostwo badan mial robionych i nie ma diagnozy. Jest bardzo szczuply, wysoki, uprawia sport w szkole. prosze o podpowiedz, moze ktos zna podobny przypadek.

 

 

Pytanie zaktualizowano 2012-05-15 03:07

poprosze, o ile to mozliwe ,przyklad diety dla mojego wnuka. Jeszcze raz bardzo dziekuje.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-05-09 02:08 autor odpowiedzi: Trener Wellness / Instruktor Prawidłowego Odzywiania

  Niestety nie piszesz o tym czy wyniki pokazały jakieś odchyłki od normy.

  Częstą sytuacją w tym okresie dojrzewania u dzieci staje się zwłaszcza u tych które zbyt szybko rosną, że organizm nie może wskutek też braków w składniki budulcowe nadążyć lub prawidłowo uzupełniać braki m.in kośca a także mięśni. Piszesz że dużo trenuje i jest szczupły co może potwierdzać pewne zaburzenia organizmu w skutek dorastania i dużego wysiłku. Myślę że warto przyjrzeć się problemowi od strony zbilansowanego odzywiania-dietetycznej. W 80% moich przypadków sytuacja wyrażnie poprawiała się po wprowadzeniu prawidowej diety.

  Pozdrawiam

  orunia skomentował/a odpowiedź 2012-05-15 03:07

  serdecznie dziekuje za rade,wezme pod uwage i przyloze sie do odpowiedniej diety dla wnuka...to prawda jest "wielkim niejadkiem" , poprostu je to co lubi i prawdopodobnie to jest przyczyna.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-05-11 12:35 autor odpowiedzi: niemłodyanibstary

  Jeśli chłopiec jest aktywny ruchowo i dużo biega w różnych miejscach: podwórka, park, boisko szkolne lub stadion sportowy, a więc prawie wszędzie tam gdzie właściciele psów wyprowadzają swoich pupilów na spacer, albo nawet puszczają samopas aby piesek sobie pochasał. Niestety nie ma w nich zwyczaju sprzątania odchodów psich.  A skoro tak, to chłopak przy każdym upadku i dotknięciu ziemi rękoma jest narażony na przeniesienie do ust jaj robaka, który po okresie rozwoju w organiżmie człowieka staje się glistą ludzkąlubglistnicą.Należy zrobić badania pod kątem sprawdzenia obecności owego pasożyta.

  orunia skomentował/a odpowiedź 2012-05-15 03:07

  Bardzo dziekuje za porade, to prawda co pan pisze. Chlopiec wlasnie jest po kuracji odrobaczania.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • Najlepsza odpowiedź

  2012-05-15 11:08 autor odpowiedzi: Trener Wellness / Instruktor Prawidłowego Odzywiania

  Dieta zwykle jest dobierana po konsultacji przede wszystkim dlatego że po badaniu i wywiadzie można dokładnie dobrać do indywidualnej osoby i jej trybu zycia i wtedy przynosi najlepsze efekty. Często podczas wywiadu wychodzą jeszcze inne ważne do poprawy zaburzenia jak alergie, senność, tarczyca itp które tez trzeba wziąść pod uwagę.

  Ale na początek doradzam aby dziecko zaczynało dzień od szklanki wody. Zdrowe zbilansowane śniadanie to podstawa. Naturalne płatki, otręby z np. mlekiem. Posiłki co 3 godziny i więcej warzyw (brokuły, szpinak, kapusta itd) oprócz tradycyjnych. Dorzucenie mięsa i np. serków wiejskich wspomoże proces budowy mięśni i kośćca.

  Niestety coraz częstsze zaburzenia u ludzi potwierdzają jak bardzo zubozone są organizmy ludzkie w witaminy ze względu na zanieczyszczenia i brak witamin i minerałów w jedzeniu, dlatego niezbędna w XXI jest juz suplementacja diety.

  Pozdrawiam i służymy pomocą.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-05-17 00:27 autor odpowiedzi: NajKa5

  Ja mogę tylko podać przykład mojej córki. W wieku około 10 lat szybko rosła i miała bóle w kościach, czasami aż płakała. Wprowadziłam jej do diety więcej warzyw i owoców. Zaczęłam robić z nich soki, które wypijała zaraz po przygotowaniu. Nie gotowane i nie podgrzewane. Poprawa była szybka i zaskakująca a ja właściwie zapomniałam co to jet wizyta u lekaża. Polecam książkę: Michał Tombak "Czy można żyć 150 lat"

  orunia skomentował/a odpowiedź 2012-05-20 14:05

  serdecznie dziekuje za rade, napewno skorzystam.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zdrowie dziecka

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania