Porady - pytania i odpowiedzi

2013-10-10 14:09 autor: soft4web

5 800 odsłon

Czy quady są bezpieczne?

Mam pytanie do posiadaczy quadów- zastanawiam się czy na urodziny dla mojego chrześniaka quad będzie dobrym prezentem. Wiem, że to jest jego marzenie, natomiast nie wiem czy quad jest bezpieczny w użytkowaniu. Nie chce zrobić więcej złego niż dobrego dając taki prezent, stąd moje pytanie czy quady są bezpieczne?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-11-09 21:50 autor odpowiedzi: Kondrat

  Bezpieczeństwo w motoryzacji zalezy nie tyle od sprzętu co predyspozycji i umiejetnosci użytkownika, dróg czy bezdroży po których będzie się poruszał. Znam dzieciaka 7 latka jezdżacego na mini motocyklu ( nie rzadko na jednym kole) - widząc jego jazdę powiem motocykl jest bezpieczny, nic się nie dzieje. A tylu dorosłych traci zycie na motocyklach... Pierwsze to nalezałoby zapytać rodziców co o takim prezencie sądzą i czy ten chrześniak w/g nich poradzi sobie i czy będzie ktoś kto go wprowadzi i nauczy jędzić, pokaże zagrozenia i wpoi kilka zasad bezpieczeństwa. Wtedy bedzie bezpieczniej.

  Ocena odpowiedzi 0 6

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-15 12:06 autor odpowiedzi: loczek855

  JAK SIĘ UMIEJ EŹDZIĆ TO TAK

  Ocena odpowiedzi 3 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-23 19:06 autor odpowiedzi: anatol61

  nic co rozwija dużą prędkość,do tego ma dużą masę nie może być w 100% bezpieczne

  Ocena odpowiedzi 5 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-30 10:48 autor odpowiedzi: Kormoran

  Z pewnością nie jest to bezpieczny prezent,nawet doświadczeni ,profesjonalni kierowcy mają wypadki.Do kierowania motocyklem,samochodem,a nawet rowerem są  niezbędne świadectwa ukończenia odpowiedniego kursu.Quad to nie zabawka do jeżdżenia po podwórku,trudno wymagać od ośmiolatka rozsądku i wyobrazni,o umiejętnościach nie mówiąc, do kierowania quadem.Zdecydowanie jestem przeciwnikiem takiego prezentu.

  Ocena odpowiedzi 5 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-31 19:51 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Bardzo wiele zależy od wieku Twojego chrześniak- jeśli jest to chłopiec 16-17letni wówczas jeśli środki finansowe Ci pozwalają i rodzice dziecka nie mają zastrzeżeń ( koniecznie zapytaj ich co sądzą na ten temat i czy wyrażają zgodę!) możesz zrobić taki prezent. Bhłopiec będzie zadowolony - jeśli jest to jego marzenie.

  Warto jednak mieć świadomość, że kład nie jest zabawką a chrześniaka do jazdy należy odpowiednio przygotować tzn. wyedukować. Wyjazd na wyprawę jest niebezpieczny jeśli pozwolimy chłopcu na wyprawę bez odpowiednich przygotowań. Co jak co ale masa pojazdu jest niska w stosunku do jego mocy. Duże zdaczenie ma balansowanie ciałem oraz podstawowa znajomość wciskania pedału gazu i hamulca. Nigdy nóg nie wolno wystawiać poza obrys pojazdu bo grozi to kontuzją. Nogi zawsze powinny podpierać się na podnóżkach. Dziecko musi być naprawdę odpowiedzialne za swoje czyny bo warto pamiętać, że niektóre kłady mogą osiągać prędkość do 130km na h

  Ocena odpowiedzi 1 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-05 09:04 autor odpowiedzi: frank566

  Mój sąsiad uważa, że jazda na quadzie to obciach. Jestem bliski temu poglądowi. Sorry.

  Zrobisz większą frajdę chrześniakowi -niezależnie od tego, które urodziny obchodzi- kupując mu w tej cenie rower górski.

  Ocena odpowiedzi 6 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-07-27 22:38 autor odpowiedzi: smiling

  W/g mnie to dzieciakowi, który ma 9 lat nie powiano kupować się quada, na zdrowy rozum,   może być ta" zabawka" dla niego nie bezpieczna a później to wyrzuty sumienia pozdrawiam

  Ocena odpowiedzi 1 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Użytkowanie, naprawy, konserwacja

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy