Porady - pytania i odpowiedzi

2014-02-21 22:59 autor: Eulalia3

6 674 odsłon

Co sądzicie o tatuażach?

Czy treść tatuaży identyfikuje jego właściciela ?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-02-21 23:04 autor odpowiedzi: KarolI

  Uważam że treść tatuażu jest integralnie związana z osobą która go posiada.Jeżeli już decydujemy się na zrobienie tatuażu, to treść powinna być przemyślna dogłębnie z pełną świadomością..Nie można zdawać się na "nastrój chwili"lub "wyścig "z kolegami:.kto ma większy?,kto bardziej kolorowy?kto w bardziej intymnym miejscu? etc... Każdy kto robi sobie tatuaż, musi pamiętać że jest to na całe życie, nigdy się nie zmyje, nie zniknie a usunięcie laserem będzie bolesne i kosztowne (w zależności od wielkości).  Istotny jest wzór. Przykładowo: swastyka wybrana w młodości,po kilku latach nabiera zupełnie innego znaczenia, ponieważ nasze przekonania ewoluują w czasie.Bardzo istotne są względy zdrowotne- niebezpieczeństwo zakażenia skóry,nie gojenie się  itp.Często tatuaż jest ładny,subtelny etc...Tylko czy warto?

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-22 08:51 autor odpowiedzi: angru46

  Moim zdaniem wykonanie tatuażu to jest własnym indywidum/zaszpanowaniem/Wiązące sie nieraz z niebezpiecznym ryzykiem zdrowotnym.Trzeba sie nieraz zastanowic.Znam takich co sie tego teraz wstydza i wywabiaja.A to teraz kosztuje

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-22 12:29 autor odpowiedzi: gajmar

  Tatuaż niewątpliwie jest wyrażeniem najważniejszej dla osoby, która go posiada sprawy lub poparcia dla sprawy. Problemem jest oczywiście zmiana pogladów po latach i trudność w zmianie lub likwidacji poprzedniej deklaracji.

  Osobiście jestem przeciwna wszelkim zabiegom, które sa w jakimś stopniu okaleczeniem, narażają zdrowie a nie są konieczne (np. dla ozdoby). Nigdy nie zrobiłabym go sobie.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-22 21:54 autor odpowiedzi: vandi

  uważam, że tatuaż robi się w chwili emocji z upływem lat trochę nas drażni,a usunięcie jest bolesne i kosztowne więc warto sie zastanowić kiedy sie robi.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-22 21:56 autor odpowiedzi: vikkaj

  Tatuaż to jest tylko i wyłącznie indywidualna sprawa każdego człowieka. Jeżeli chcesz sobie zrobić tatuaż to zastanów się z 1000 razy czy potem nie będziesz tego żałował. Tatuaż musi wyrażać twoją duszę i charakter, a nie byle co sobie nadziarać żeby tylko przed kolegami pokazać się. Mi się podobają tatuaże ,ale tylko takie z sensem i dobrze wykonane.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-22 23:38 autor odpowiedzi: smiling

  jestem przeciwny wszelkiego typu tatuażom , a to że ktoś sobie robi myślę że chce być bardziej zauważalny przez swoje otoczenie

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-24 13:41 autor odpowiedzi: LECHO

  Tatuaż to musi być dla każdego -indywidualna, przemyślana sprawa. można go sobie zrobić z różnych powodów- jako bunt, jako próba wyrażenia siebie, jako próba zaimponowania w środowisku; wśród znajomych. Treść tatuaża- jak najbardziej przemawia do innych ludzi- może to być niewinny, mały motylek, może też być to cała seria tatuaży np.na całej ręce. Smok na pewno będzie mówił o sile i mocy właściciela, natomiast motylek będzie symbolizował wolność, niezależność. Gorzej jednak, kiedy dany tatuaż się znudzi właścicielowi, albo też kiedy zmieni się światopogląd właściciela i tatuaż stanie się niewygodnym znakiem na ciele.

  Ja osobiście tatuażu nie mam- i pewnie nie zdecydowałbym się na taki krok- gdyż człowiek zmiennym jest, ulega modom, zaś tatuaż nie jest tak prosto usunąć.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Uroda: pozostałe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania