Porady - pytania i odpowiedzi

2012-06-20 14:01 autor: nobodyimportant

5 699 odsłon

Jak wysoką kwotę dostaje mój ojciec? Oszukał prawo?

Witam. Mam pytanie - ojciec w wieku około 48 - 50 lat przeszedł na emeryturę - miał 34 lata pracy - pracował jako tokarz.

Dostał tą emeryturę - również dlatego, że jestem chory - mamk zwężenie zastawki aortalnej  - nie wiem jak duże pieniądze on pobiera ,,dzięki" mnie. chciałbym się tego dowiedzieć .

jak byłem mały lekraze chciieli mi zrobić mało inwazyjną operację - teraz prawdopodobnie mógłbym zyć bez żadnych ograniczeń, ale ojciec się nie zgodził - on mnie nienawidzi - ja w sumię  jego też, bo co mu  z syna kaleki - chorowitka

rodzice od tego czasu nie chodzili ze mną do kardiologa - w wieku 18 lat sam się wybrałem :)

ojciec pali papierosy - ma cukrzycę - ogólnie nie jest chory - chciał tylko zabić mamę - teraz  mama jedną reką pracuje, bo drugą uszkodziła, gdy ojciec ją rzucił w szybę dlatego mam pytanie - jak on może przez tyle lat brać te pieniądze, nie interesując się moim zdrowiem.. czy on nie musi stawać przed jakś kontrolą i moich badań komuś przedstawiać?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-12-26 18:41 autor odpowiedzi: esk10

  Jeśli ojciec ma emeryturę to z racji wypracowanych lat pracy. Proszę tego nie mylić z rentą inwalidzką. Dlatego tez jak każdy emeryt ma prawo nie dbać o swoje zdrowie. 

  Co do krzywdy jaką wyrządzil Twojej matce, to też raczej nie twoja sprawa tylko jej.

  Co do krzywdy jaką wyrządził Tobie , no cóż....... jesteś już bardzo dorosłym człowiekiem i zacznij zyć swoim życiem, zostaw smutną przeszłość. To nieprawda że rodzice kochają dzieci- zawsze i niezaleznie od wszystkiego. Tak bywa, ale jak sam piszesz bywa inaczej. Wiem co znaczy odrzucenie rodziców dlatego radzę Ci idź swoją drogą.

  Trzymając się ich zawsze będziesz się dreczył jego nienawiścią. 

  Przestań sią nad sobą litować, weź się w garść i zacznij doceniać samego siebie, smiać się i cieszyć małymi rzeczami. Życie jest piekne ale trzeba sobie samemu pozwolić dojrzeć to piękno....

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rodzina i bliscy: pozostałe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania