Porady - pytania i odpowiedzi

2012-11-10 20:40 autor: niedoświadczona

28 256 odsłon

Czy ludzie starsi muszą chudnąć?

Witajcie. Opiekuję się 87 letnią mamą i wszystko co się dzieje w miarę upływu czasu jest dla mnie nowe,przerażające i nie wiem co jest prawidłowe a co nie. 2 lata temu jeszcze chodziła a teraz jest osóbką leżącą i tracącą na wadze-pomimo dobrego apetytu. Z rozmiaru 42 spadła do 38/36. Lekarz rodzinny mówi,że to jest prawidłowe -bo u ludzi starszych zmienia się metabilizm. Ja tego nie rozumiem. Czy faktycznie tak powinno być,że pomimo zjadania 3-4 posiłków dziennie i codziennego wypróżniania będzie tracić na wadze?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-11-12 10:51 autor odpowiedzi: babciela

  Nie, uwazam, ze jest jakas nieprawidlowosc . Wprawdzie z wiekiem wszystkie komórki ulegaja zanikowi, ale Mama straci la za duzo kg. Dlaczego leży?

  Oceń odpowiedź 3 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-11-12 21:40 autor odpowiedzi: Trener Wellness / Instruktor Prawidłowego Odzywiania

  Witaj.

  według mnie jest to niestety jakieś zaburzenie wynikłe w oragniżmie od tarczycy poprzez jakieś inne np zaburzenia metabolizmu. Niestety nie jestem wstanie na podstawie tych danych nic wiecej powiedziec.

  Przyczyny często są powodem nazbieranych przez lata błedów żywieniowych i fatalnej jakości jedzenia i kryzys w koncu nastepuje jak pękająca tama.

  Ale dla z obrazowania tematu mamy w naszym klubie osoby przed 80 i są samodzielne i regularnie korzystają z wielu atrakcji dla seniorów.

  Jestem wstanie pomóc podczas konsultacji i badania jesli jest to mozliwe. 

  Ale napewno trzeba działac szybko bo z opisu widac na znaczny progres.

  Pozdrawiam i służe pomoca.

  Chcesz schudnąć zdrowo bez efektu JO-JO ? Oczyścić Organizm ? Podnieść energię i samopoczucie ? Pozbyć się dolegliwośći dietozależnych ? Zadzwoń

  Ocena odpowiedzi 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-11-15 13:22 autor odpowiedzi: Anhedonia

  Wraz z wiekiem stopniowo  traci się masę mięśniową co powoduje utratę masy ciała. Można opóźnić ten proces poprzez wzmacnianie mięśni, ale to jest trudne u osoby leżącej. Można próbować podawać bogatowartościowe posiłki. Jeśli jest to nagła utrata masy ciała (w ciągu kilku miesięcy) to należałoby poszukać innych przyczyn.

  Ocena odpowiedzi 0 6

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-12-29 18:33 autor odpowiedzi: Maargot

  Moja 86 - letnia Mamusia również chudnie i też słyszę od lekarzy, że to prawidłowość w tym wieku. Apetyt Mama ma dobry, wyniki badań również. Pamiętam moją Babcię (zmarła w wieku 90 lat), Ona również szczuplała i "kurczyła się" w sobie.To samo obserwuję u mojej Mamy. Po przeczytaniu odpowiedzi eksperta  zmartwiłam się. Serwuję warzywa, owoce, pieczywo ciemne, drób. Lekarze polecają aby podawać porcje takie jak dziecku 5-letniemu. Mam za to inny problem - ciśnienie mojej Mamy jest bardzo niskie np. 100/68 czy 103/70 - jest wiecznie śpiąca, lekarz zalecił podawanie kieliszka czerwonego wina lub małego kieliszeczka koniaku. Może ktoś zna jeszcze jakiś inny sposób ? Może jakieś zioła?

  Ocena odpowiedzi 3 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-01-01 01:33 autor odpowiedzi: Trener Wellness / Instruktor Prawidłowego Odzywiania

  Odpowiedź lekarza wg mnie jest tylko dorażnym bez większych podstaw  działaniem. Gratuluję wprowadzanie zmian. Powinny pomóc ale ze wzgledów na zawartość w niej składników odżywczych i słabą wchłanialność w tym wielu u swoich pacjentów stosuję bardziej kompleksowe i aktywne programy. Niestety aby potwierdzić diagnozę zalecam kontrolę u nas. Pozdrawiam

  Chcesz schudnąć zdrowo bez efektu JO-JO ? Oczyścić Organizm ? Podnieść energię i samopoczucie ? Pozbyć się dolegliwośći dietozależnych ? Zadzwoń

  Ocena odpowiedzi 2 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Opieka nad chorym, rehabilitacja

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania